Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Utcarol hazahozott csigat...

Utcarol hazahozott csigat mivel taplalhatnam?

Figyelt kérdés

Raktam mar be nekik salatat, almat, banant. Amit irtak az interneten a tarolasahoz, az alapjan rendeztem be a 'lakasukat'.

A 3 eves lanyom megreccsen ertuk, igy meg egy jo ideig maradnak. Nem tunik ugy, mintha problemajuk lenne ezzel.


Mit adhatok meg nekik enni?

Kell valamitol tartanom? Pl.fertozes, fergek, stb?


2014. szept. 4. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

az éti csigák bizony növényevők szóval növénnyel kell őket etetni is :)


igazából nagyjából ugyanúgy táplálhatod őket, ahogy az achát csigákat szokás.


vegyél szépiát kisállatboltban, kell nekik a Ca utánpótlás


répa, sali, ubi, tök, cukkini, alma, körte, pitypanglevél, ibolyalevél, útifű levél stbstb ilyesmiket szeretik


én achátjaim pl a tököt imádják :)


ezen a linken ugyan az achátokkal foglalkoznak, de az éti csiga is ezeket eszi :)

[link]

2014. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket! Nagyon hasznos!


Ők a mi csigáink, akiket a 3 éves lányom hazahozott:


Bella:

[link]


Béla:

[link]

2014. szept. 5. 09:54
 3/6 A kérdező kommentje:

Olyan kérdésem lenne még, hogy ezek a csigák hordoznak magukkal valamilyen terjeszthető betegséget?

Mint pl. fonalféreg lárvát, stb?!

2014. szept. 5. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Aranyosak. :) En is cipeltem haza kolyok koromban, de aztan kikaptam miatta, mert elmaszkaltak, es mindenen undorito nyalkat hagytak. :D


Embert nem fertoznek meg, de pl kutyara ragaszthatnak ferget (amitol aztan a kutya tobbnyire el is pusztul), ugyhogy ha kutyat tarttok, vigyazzatok.

2014. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van egy tacskónk, de ő rendszeresen oltva van és vizsgálva.
2014. szept. 5. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:

az achátos válaszoló vagyok :)


aranyos csigák, szép nagyok :)


egyébként igen, hordoznak férget amik a kutyákat fertőzik meg, de emiatt ne aggódj, amíg a kutya nem kerül érintkezésbe a csigák ürülékével nem lesz gond :) ne hagyd, hogy megegye a csigát vagy a csigakaksit és nem lesz gond a kutyuval.


Tüdőféreg


Ez a féregfajta kicsit más, mint a többi, a kutyák vénájában él és a tüdőre van hatással. Általában éti csigáktól vagy meztelen csigáktól elkapható, esetleg gazosabb területeken.



azt viszont hozzá kell tennem, hogy ezek a férgek átkerülhetnek a kutyáról emberre is...ezért kell megelőzni a fertőzést.

2014. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!