Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szarvasbőgést mennyi eséllyel...

Szarvasbőgést mennyi eséllyel hallhatok, milyen időpontban és biztonságos-e?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi lennék milyen élőben hallani, és arra gondoltam elmennék egy erdőbe, felülnék a magaslesre és reményeim szerint hallhatnám.

Aki esetleg már volt ilyen helyzetben az adhatna némi tájékoztatást, hogy az éjszaka folyamán mikor van a legnagyobb esély meghallani, egyáltalán, így szeptember végén/október elején aktuális-e még, és érdekelne, hogy veszélyes-e?!

Mármint nem arra gondolok nyilván, hogy a szarvas felmászik a lesen és megtámad :D de, hogy pl reggel 7 fele kimenni az erdőből, még simán lehet olyankor találkozni állatokkal ... vaddisznóval akár.

Szóval turistaként így, hogy nem igazán értek ehhez bemerjek-e menni, és érdemes-e, mekkora eséllyel hallom meg a bőgésüket?



2014. szept. 30. 15:30
 1/5 Platypus ***** válasza:
64%
Darwin-díjas ötlet. Ilyenkor a legaktívabbak a vadászok, sötétedés után tilos vadászterületre menni. Ellenben ha van vadász ismerősöd, megkérheted hogy vigyen ki, és mellesleg tudni is fogja merre kell menni. Egyedül, úgy hogy senki nem tudja hogy ott vagy életveszély. A vaddisznók köszönik, nem utaznak kirándulóra.
2014. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom ugyan nincs, de szerintem még aktuális. Ha tartasz a vadaktól, menjetek többen vagy csatlakozz "profikhoz" (érdeklődj akár vadásztársaságnál, akár nemzeti parknál akár parkerdőgazdaságnál vagy vadasparknál), vagy menj vadasparkba, ott is lehet szarvasbőgést hallgatni (bár nyilván nem ugyanolyan a hangulat). Ha "csak úgy" mentek, kíséret nélkül, vigyél magaddal valami vadriasztót... nálam is szokott lenni, bár még nem kellett használnom, és "élesben" nem is tudom, merném-e használni, hátha csak megvadítom vele az állatot... De legalább megvan a döntési lehetőségem. És ha már KIFELÉ jöttök, akkor már nyugodtan csaphattok zajt, és akkor (remélhetőleg) elkerülnek titeket.
2014. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az erdőbe bemenni tényleg életveszél ysötétedés után a vadászat miatt, de pl nekem van egy kedvenc helyem a kőkapui vadászkastály ahol a teraszon ülve is lehet hallani a szarvasbőgést. Biztos van még ezen kívül is ilyen hely.
2014. szept. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kifekszem a kertebe és nyugágyról hallgatom! :)
2014. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elviszlek ha gondolod!
2021. szept. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!