Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet e egy igazi farkas...

Lehet e egy igazi farkas házikedvenc?

Figyelt kérdés
Az èrdekelne hogy meg e lehet szelíditeni egy farkast. Vagy kis koràtòl kezdve kellene magunkhoz szoktatni? Làttam egy pàr dokumentum filmet ahol egy ember a farkasok közè ült ès azok nem bàntottàk valamint egy nôrôl is aki gondoskodott egy kis farkasròl de mire felnôtt nem bírt vele mert kezdett vadulni.
2014. nov. 2. 09:34
 1/8 anonim válasza:
felnőtt farkast tuti nem fogsz soha megszelídíteni.
2014. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kis tigrist is lehet tartani, egy ideig.
2014. nov. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy lehet, ha kölyök korától hozzászokik, de ha majd egyszer meghallja a vadon hívószavát…
2014. nov. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
100%

[link]


Megszelídíteni meg lehet, házikedvenc sosem lesz belőle. Azért mert nem esz meg reggelire, a farkas ösztönei még összeférhetetlenek maradnak az emberi életmóddal.

2014. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. A farkas vadállat, nem kutya, és nem is kell annak lennie.
2014. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szelídíteni lehet kiskorától fogva, én is ültem már be farkasok közé, és nem téptek szét, sőt pofán nyaltak meg minden. De SOHA nem lesz belőle házikedvenc!!
2014. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem fogsz birni vele egy idö után. Nincs "büntudata", ha rosszat csinál és csinál, hidd el, a fenyités nem használ, csak visszaveti a "gazdája" felé táplált bizalmat. Mindenhova be akar bújni, mindenbe belemászik, az ennivalót elcseni a kisfarkas is, az egészen kicsi is. Kedvencként tartani pedig tényleg nem lehet, tekintheted persze annak, de nem lesz az. Ivarérettség után pedig nagyon nehéz vele. Egyedül szenved, mert falkaállat, ha pedig többen vannak, bármiere képesek. Hatalmas terület kell hozzá, ahol otthonosan mozoghat és persze megfelelö védmü, mert a szökésben mindegyik profi. Eltekintve a jogi szabályozást illetö résztöl, nem azt mondom, hogy lehetetlen dolog, de szerintem csak olyan vágjon bele, aki ezzel foglalkozik teljes kapacitással (biológus, etológus) és tényleg nekik szenteli az életét.
2014. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
Utolsó, a gyakorlati része nem kérdés. A jelenleg készülő új törvény alapján semmiféle magánember nem tarthat farkast, de még intézmény se kutatási céllal, csak és kizárólag állatkert és cirkuszi menazséria.
2014. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!