Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit tegyek ha az erdőben...

Mit tegyek ha az erdőben (tájfutás közben vagyis akár az erdő közepén) találkozok egy vaddisznóval és akár kicsinyeivel?

Figyelt kérdés
Egyszer előfordult. egyből indultam a másik irányba rohadt gyorsan. Volt velem egy kutya gondolom azért ez is befolyásolja hogy nem lett bajom (ne szídjatok ha nem így van) Utána sok féle tanácsot kaptam de mindenki azt mondta a másikéra hogy hülyeség.

2014. nov. 19. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Abban az időszakban lehetőleg zajt csapva közlekedj, hogy legyen ideje lelépni. Ha összefuttok akkor ne nézz rá és oldalogj el. Ha támad akkor futás és spuri fel egy fára! Nem fog üldözni sokáig, mert nem távolodik el a malacoktól. Lehet, hogy hasznos egy riasztópisztoly is, nem engedélyköteles (ez csak tipp).
2014. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Egyet tudok biztosan: NE közeledj a kismalacokhoz és SEMMIKÉPPEN ne fogd meg őket. Ilyenkor ők felvisítanak, az anyakoca meg rád támad.

Szerintem a legokosabb feltűnés nélkül eloldalogni. Remélhetőleg a pályakitűzőnek is van annyi esze, hogy nem a sónyalatójukra, a dagonyájukra vagy az itatójukra teszi az ellenőrzőpontot.

2014. nov. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket :)


Kettes

sajnos találkoztam olyannal nem egy versenyen hogy pont mellette volt :/ De pont nem azokon az alkalmakon jött ez a vaddisznó családocska ott még a környékemen sem volt olyan

2014. nov. 20. 23:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is tájfutottam 5 évig, de egyszer láttam.

(az idő alatt másnak se volt problémája ilyennel)

Fuss gyorsabban és nem lesz időd észrevenni.

Ja a malacra tényleg ne lépj rá.

2014. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Négyes

köszönöm bár sajnos a gyorsabban futás nem megy épp azért mert pánikolok ilyesmin meg futás közben nem tudok térképet olvasni így bele kell hogy sétáljak

2014. nov. 23. 17:42
 6/7 anonim válasza:

ú. egyszer énis tájfutás közben voltam leguggoltam bekötni a cipőfűzőmet és akkor rohant el mellettem egy vaddisznó a kicsinyeivel (a bozót miatt és mert guggoltam én se láttam őket se fordítva, csak hallottam és mikor felálltam láttam hogy azok voltak) mai napig örülök hogy épp akkor guggoltam le mert én se nagyon tudtam volna mit csinálni főleg hogy tényleg közel voltak.

de ja, minél kisebb feltűnéssel menj az ellenkező irányba :)

2015. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen esetem, durvább is.... Ha nincs kismalac, akkor tapsolj, akkor elmegy, de ha van, akkor próbálj meg észrevétlen lenni, vagy kerülni
2017. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!