Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadászok szokták mondani hogy...

Vadászok szokták mondani hogy "lőttem egy tizennyolcast". Mit jelent a szarvasoknál hogy 18-as vagy éppen 12-es bak?

Figyelt kérdés
2008. aug. 15. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Az agancsára utal, ha nem tévedek. Minnél idősebb a bak, annál nagyobb, fejlettebb az agancsa, több rajta az ág.
2008. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
86%
A szarvasnál bikának hívják a hímet, az őznél pedig baknak. Ez két külön faj, semmi közük egymáshoz. Bocs de kötelességemnek éreztem hogy tájékoztassalak. Remélem nem veszed rossz néven.
2008. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2. valaszolónak:nem dehogy:)

De mi alapján megy a számozás, mi a mérték?Nem értem ezt a dolgot:S

2008. aug. 15. 20:19
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Hogy hány ága van az agancsának!
2008. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Így van, az ágak számát jelenti.


"A szarvas és őzagancsain az ágak száma minden évben eggyel növekszik s e szerint aztán megkülönböztetnek hat-, nyolc-, tíz- tizenkétágú agancsokat; természetesen mindkét agancs ágait számítva."

2008. aug. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

na akkor,mint vadász elmondom nektek,a olyan hogy 18-as nincs.vagy páros 18-as,vagy páratlan 18-as létezik.

PL:ha az egyik agancs száron van 9 a másikon van 7 ág,akkor a több ág számot megszorozzuk 2-vel,és ez a páratlan 18-as.

ha az egyiken van 9 a másikon is 9,akkor ez páros 18-as.

2009. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 G3C1 ***** válasza:
47%
én erdésznek tanulok, és van villás is, amint egyeltalán nincs ág
2010. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

12-es bakot nem láthatsz esetleg 6-ost-és az agancs ágainak számát jelzi, ha páros akkor egynletesen oszlik el a két száron, ha páratlan akkor nem

pl páratlan 12-es bika- jobb oldalon 7, balon 5 ág van

2011. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

leendő erdész barátunknak jelezném, ha már villás, akkor már 2 ág biztosan van rajta! Te szerintem a dárdásra(nyársasra) gondoltál.

A kérdezőhöz: Baknál 12-es(akár páros,páratlan) nagyon ritka. Az őznél a legátlagosabb a 6-os(ez nem azt jelenti, hogy nincs olyan, amit te kérdeztél, de ritka).

Egyébként ez a számozás a két agancs ágszámait tartalmazza(majdnem). pl.: egyik száron 5, másikon is 5, akkor az egy páros 10-es. De ha mondjuk egyik száron 5, másikon 6, akkor a többet vesszük figyelembe, és beszorozzuk kettővel, akkor egy páratlan 12-est kapunk.

Ezt jelenti ez a számozás. De van olyan is, h lövünk egy egyes disznót. Ez azt jelenti, hogy az a disznó egyedül volt.

2011. márc. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!