Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Farkast, oroszlánt, medvét...

Farkast, oroszlánt, medvét ketrecben tartani nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
A vadállatok szabadban élnek.

2014. dec. 23. 09:53
 1/4 anonim válasza:
100%
Csak ketrecben, megfelelő élettér nélkül szerintem állatkínzás.
2014. dec. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De az.

Ezért nem járok cirkuszba. Nem vagyok hajlandó fizetni és ezzel támogatni azt, hogy ilyen körülmények között tartsanak állatokat. A gyerekemnek ezt elmagyaráztam, érti is, ő sem megy cirkuszba. Majd ha egyszer a cirkuszokban nem lesznek állatok, akkor megyünk. Csak tartok tőle, hogy ez nem az én életemben lesz....

2014. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden vadállatnak kínzás a ketrec, azért van az Állatkertbn negyobb helyyük, kifutójuk. Főleg, hogy az oroszlán és farkas mozgásigénye nem kicsi.
2015. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogilag nem, ha az erre kötelező szabályokat betartják. Pl. meg van határozva, mekkor a legyen, milyen alom, milyen szellőzés, stb, meg hogy milyen állatot milyen körülmények közt lehet tartani, és ezt szokták külső szervek ellenőrizni is az állatkertekben.

HA viszont szerinted állatkínzás, akkor tekintheted annak is. Pl. egy nagy mevét szűk ketrecben, sötét, nyirkos helyen tartani valóban az.

Viszont egy olyan állat, amelyik állatkertben született, és úgy tartják ketrecben, és persze a megfelelő körülmények közt, az nem fog szenvedni. Az inkább szenvedne attól, ha hirtelen szabadon engednék, mert nem biztos, hogy el tudná látni magát.


Itt van a fehér tigrisek esete. A beltenyészetnek hála, állatkertekben elég sokszor születnek fehér alapon fekete csíkos nagymacskák, amik vonzóak a látogatóknak. Ezek az egyedek viszont a vadonban megdöglenének, hiszen amellett, hogy fehérek, és az a szín virít a környezetében, ezért nem tud majd vadászni. Atetejébe ezek az albínó példányok rendszerint rosszabbul látnak, és gyengébben hallanak, mint normál színezetű társaik, és ezért ezeket a vadonban ki is közösítenék fajtársaik.

2015. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!