Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tigriscápa vagy Mississippi...

Tigriscápa vagy Mississippi aligátor? Melyikük nyerne egy küzdelemben? (Elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
Bár kevés esély van arra, hogy találkozzanak, mégis ha előfordulna, akkor méretet, tömeget, állkapocs erősséget, erőviszonyt figyelembe véve melyikül győzne, melyiknek lenne rá nagyobb esélye?

2014. dec. 26. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem is mered a híres nótát?


Szárazon a

tigriscápa

nem viszi el

szárazon.


Hejehuja, haj. (Ezt meg kell ismételni még egyszer.)

2014. dec. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Snap9598 válasza:
80%

Nem vagyok zoológus de a te álltalad megadott kritériumok alapján biztosan a tigriscápa.

Ugyan vedd figyelembe, hogy ennek a két állatnak nicsen fair terep ahol egymásra találozhatnának anélkül, hogy bárkinek jelentős előnye vagy hátránya lennen. A legjobb hely talán egy sekély öböl lenne kavicsos talajjal.

2014. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a tigriscápa nem tudná át harapni az aligátor vastag, páncélos bőrét. Bármennyire veszélyes ragadozó és hiába nyel le minden szemetet, attól még nem hinném, hogy olyan erős lenne, hogy legyőzzön egy aligátort. Az aligátor az viszont simán átharapná cápa bőrét.
2014. dec. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Igen az is igaz, hogy olyan hely is kéne nekik, ahol mind a ketten tudnának érvényesülni, ami mindkettejüknek megfelelő életteret biztosítana, egy döntő küzdelemhez. Igen az aligátor bőre vastag és páncélozott, mint a krokodiloké általában és a harapásuk is nagyon erős, viszont a tigriscápa harapását sem lehet elhanyagolni, meg opportunista életmódot is folytat, tehát mindent lenyel, ahogy írta is az egyik válaszoló, viszont szerintem fürgébb, hosszabb távon talán gyorsabb is, de nem biztos. Mérete, tömege is nagyobb, de sokszor nem a méret a döntő az is igaz. Mindenesetre köszönöm még egyszer az eddigi válaszokat! Jöhetnek még nyugodtan további válaszok is, kíváncsian várom őket! Felpontoztam mindenkit!
2014. dec. 28. 09:42
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
azért nem kell alábecsülni a tigriscápát. lehet hogy nem tudja átharapni az aligátor páncélját, de egy olyan állkapocs, ami eyg tengeriteknős erős páncélját, és egy motorcsónak propellerét szét tudja tépni, súlyos sebebet tudna ejteni egy aligátor fején, vagy le tudná tépni a lábait. ráadásul sokkal gyorsabban úszik.
2015. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
58%
A tigriscápának viszont nagyon erős bőre van. Egyértelmű hogy a tigriscápa győzne a nyorsaságával, erősségével, kemény bőrével és három sor éles fogával.
2015. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 akotka99 ***** válasza:
65%
A te általad feltüntetett konkrétumok alapján egyéertelm ü hugy a tigriscápa
2015. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Igazából azt is fontos lenne tudni, hogy milyen méretű az aligátor és a tigriscápa.

Elvégre mindkettő nő még ivarérettsége után és eléggé eltérő méretűek. Nem lehet őket úgy összehasonlítani, mint mondjuk egy tigrist és egy oroszlánt.

Ha mindkét példány 5 méteres lenne és a csata vízben történne...

Szerintem a tigriscápa nyerne. Az aligátor nem tudna a tigriscápa vastag testébe és bőrébe harapni. (Ha ismerjük az állkapcsuk működését, ez elég egyértelmű.) Ellenben a cápa simán rá tudna harapni hüllőnk testének bármely részére.

Ha az aligátor elég ügyes lenne, talán a cápa úszóinak leharapásával és annak mozgásképtelenné tételében n nyerhetne. De a cápa gyorsabb és nincs kiszolgáltatva amíg harap.

Szerintem 85-90% valószínőséggel a cápa nyerne, azonos méret esetén.

2015. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

hány fokos vízben?

nagyon nem mindegy

2015. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2016. márc. 18. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!