Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a különbség a jaguár és a...

Mi a különbség a jaguár és a leopárd között (ha van)?

Figyelt kérdés

2015. márc. 29. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
a jaguár Dél-Amerikában él....kissebb termetre...nagyobbak a foltjai...
2015. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt el tudod olvasni a különbségeket.


Ellentétben azzal, amit az elsö ír, a jaguár nagyobb, mint a leopárd.


Itt pedig

[link]

lentebb le van írva az egyes macskafélék megkülönbözetése is.

2015. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tényleg? hát az állatkertben kisebbek voltak....

de a kölykök...aranyos ciccek....


én viszont sokáig azt hittem, hogy a fekete párduc külön faj...aztán vagy két éve láttam egy ilyen leopárd almot, hát ott voltak feketék is, meg nem feketék is. ..

2015. márc. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
4%

A leopárd nagyobb.

A jaguár vékonyabb és két oldalt a szem és az orr között egy-egy fekete csík található,ami a leopárdnak nincs.

Szerintem így a legegyszerűbb megkülönböztetni őket.

De az Animal Planet-en szoktak erről beszélni.Az én válaszom is onnan származik.:)

2015. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


"A tigris és az oroszlán után a jaguár a harmadik legnagyobb macskaféle."


"Előfordulási területe az Amerikai Egyesült Államok délnyugati részétől és Mexikótól kezdve, Közép-Amerikán és a dél-amerikai kontinens legnagyobb részén keresztül, egészen Paraguayig, valamint Argentína északi részéig tart. Az 1920-as évek első felére az USA-ból már szinte kiirtották a jaguárt. Az Arizona állambeli Tucson nevű város környékén élő állomány kivételével, mely valószínűleg fenntartja még magát, de a Mexikóból érkező bevándorlást megállítani hivatott fal építése elszigeteli az ott élő néhány példányt, ezért ennek a kisszámú populációnak sincs sok esélye túlélésre."

2015. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék az előző válaszhoz, hogy néhány éve genetikai vizsgálattal hasonlították össze a leopárd és a jaguár DNS- ét. A vizsgálat szerint a két faj rendkívül hasonló genetikai állománnyal rendelkezik, nem sokban változtak, amióta Afrika és Dél- Amerika szétvált és eltávolodott egymástól. A jaguárok esetében ugyanúgy előfordulnak szinte teljesen fekete példányok, mint a leopárdoknál.
2015. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Frenzyblaze Channel válasza:
A jaguár robosztusabb,rövidebb a lába és a farka a foltjai nagyobbak .A leopárd nyúlánkabb de kisebb a súlya (leopárd max 96 kg a jaguár 158 kg ,átlag leopárd 60-70 kg átlag jaguár 80-90 kg)
2018. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Frenzyblaze Channel válasza:
Ja és 4-es a gepárdnak van "könnycsepp" csík vagy mi a szeménél
2018. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!