Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtam egy vadnyúl kölyket...

Huncsutka kérdése:

Találtam egy vadnyúl kölyket kb.1-hónapos lehet mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam mivel vannak házinyulaim és van egy rend kölyök kb. akkorák mint a vadnyúl nem tehetném-e be hozzájuk?Mivel hogy szerintem még szopnia kellene,a válaszokat gyorsan kérném köszi.

2015. ápr. 14. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Sok eszed van neked is. Miért nyúltál hozzá? Az anyja direkt hagyja ott h a róka ne találja meg. De naponta többször jár szoptatni. Ott kellett volna hagynod.
2015. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Eggyet értek az elsővel,de ha már így alakult etesd fecskendőből
2015. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
okoska egy szántóföld közepén találtam ment előre hátra nem volt ott más fióka csak ő.Biztosan amikor művelték a földet kiszántották a vackot.és nem azt kértem hogy gúnyolódj hanem hogy adj választ a kérésemre
2015. ápr. 14. 17:46
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted hol fial a nyúl a kórházban? Igen a szántóföldön van egyedül, mert minden kicsinyt máshol "tart" az anya, hogy ha baj van akkor csak 1 vesszen oda. Am meg nem igazán szokott vackot csinálni, vagyis inkább semmi nagy dologra ne gondolj. Nálunk tavaly a zöldségben üldögélt a kicsi. Nem gúnyolódom, csak nagyon kiakasztanak az ilyen emberek, akik ha vmihez nem értenek akkor is megpróbálják "megjavítani".
2015. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Add át a nyúlmentésnek,ők nevelnek fel vadnyulakat!
2015. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A házinyúllal meg az üregi nyúllal ellentétben a mezei nyúl nem épít vackot, náluk már szőrösen, fejletten jönnek világra a kölykök. Az anyjuk csak naponta párszor jár szoptatni őket, addig lapulnak a fűben egész nap. Ha legközelebb látsz kisnyulat ne nyúlj hozzá!
2015. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban többször próbáltam felnevelni vadnyulat, kaszálás közben találtuk őket. Ketrecben nem sokáig, egy, két hétig bírja. Az udvarban másfél, talán két hónapot bírt ki. A vadnyulat nem lehet megszelídíteni. Bárhogyan gondozod semmi nem lesz belőle, el fog pusztulni. A saját anyatején kívül minden tej megöli.
2015. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És még egy megjegyzés! Amelyik nyulat élve meg tudod fogni, az alapból beteg, le van gyengülve, az már halott volt mielőtt rátaláltál!
2015. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ez hülyeség. A pár napos nyúl nem fog neked elszaladni…
2015. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
3/9 hogy lehetsz te ilyen hülye láttam az anyanyulat és két kicsit az üregben a tárcsa ketté vágta őket.Az már nem fogja őket megszoptatni.Csak ezt az egyet találtam meg. Szerintetek akkor a nyúl a szántóföld közepén fial ahol a fiakat ütheti az eső,elviheti a patkány,a gólya,a róka?!
2015. ápr. 15. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!