Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szlovákiában, erdőben sátrazva...

Hardenberg kérdése:

Szlovákiában, erdőben sátrazva, ha egy vörös gyorsan pulzáló biciklivillogót teszek a sátorra, távoltartja a macikat?

Figyelt kérdés
A Youtube-on láttam erről egy angol nyelvű videót, ott elég jó hatásfokkal működött a dolog. De magyar nyelvű leírást még nem találtam erről.

2015. aug. 17. 10:07
 1/7 anonim válasza:
Szerintem semmi értelme,talán a fénye még oda vonza.Probáld ki és kiderül müködik e .
2015. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Korántsem biztos, bár nem logikátlan, én sosem próbáltam. Ellenben a természetvédelmi őrt nem biztos, hogy távoltartja, és nagyon sok helyütt tilos a sátorozás, gyakorlatilag a teljes Alacsony-, és Magas-Tátrában, a Szepesi Magurában és a Káposztafalvi-karszton is. Ahol megengedett a sátorozás, ott többnyire nincs medveveszély.
2015. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mantis religiosa ***** válasza:
A medvének elég érzékeny az orra, így ez az egyetlen sebezhető pontja. Vigyél magaddal néhány csomag örölt borsot, és lefekvés előtt szórd körbe a sátrad pár méter sugarú körben. Ja, ügyelj arra, hogy ne legyen semmilyen élelemforrás a sátor közelében, pl.: áfonyabokor, vagy szeder, mert ezeket gyakran látogatják, és ha ételről van szó, elég elszántak!
2015. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem árt. Ami viszont biztos: ne legyen nálatok semmiféle kaja, azt a sátortól jó messzire tartsátok! Akár fel is lehet húzni egy fa ágára, hogy ne érje el.
2015. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kojsói havasokba mennék, + Folkmarski sziklák, szerintem előbbi nem természetvédelmi terület. A populációtérképet nézegetve medve szempontjából pont az állandó jelenlét határán vannak ezek a területek. Szóval nem nyüzsögnek a macik, de előfordulhatnak.

2015. aug. 18. 11:11
 6/7 mantis religiosa ***** válasza:
100%

Ja, még egy dolog! Nem maci, hanem medve! Egy igen kiszámíthatatlan állat, mindig légy óvatos!


Amúgy tudod, mikor lesz a medvéből maci? Megy a nyuszika az erdőben, egyszer csak a medve berántja egy bokorba és elkezdi magáévá tenni. A nyuszika kiabálni kezd: segítség, megerőszakol a medve, medvécske, MACIII !

2015. aug. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tregera Ferenc válasza:
A medvék általában nem agresszívak, de jobb az óvatosság. Akaszd fel a kaját egy zsákban a fára. Vagy egy természetfilben láttam, hogy körbe kell vizelni a tábort. :)
2015. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!