Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen vadállattal lakunk egy...

Kedvescimbora kérdése:

Milyen vadállattal lakunk egy fedél alatt? Valaki segítsen, mit tegyek? Mert az én drága feleségem nagyon meg van rémülve.

Figyelt kérdés
A padlástéri lakrészünkben egy kis maroknyi napraforgóhéjat találtunk. A belsejét valami állat szépen kiette, a héjakat meghagyta. Mind ezt a puha szövettakaróval letakart ágyon. Tegnap Kitakarítottuk, de ma ismét találtunk ugyanott, ugyan úgy, egy kis csomót. A napraforgót egy műanyagzacskóban találta, madarak téli etetéséből maradt.

2015. aug. 17. 11:30
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
Patkány ott helyben enné meg és szórná szét a héját ahol találja, nem gyűjti az ágyra. Nyest ragadozó. Nincs valami ablak nyitva állandóan, hogy egy madár berepülhetett?
2015. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha patkány, akkor ürüléknek is lennie kell. Ha valamilyen ürüléket találsz, az patkány esetében könnyen beazonosítható. Madárra nem gondolnék, az éjszakaiak többnyire ragadozók.
2015. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű egér lesz.
2015. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is házi egér lesz, de csináljatok neki valami állatbarát csapdát, például valami ilyesmit: [link]

Vagy esetleg úgy is lehet, hogy könyvekből építesz egy lépcsős valamit egy mély vödör mellé, hogy a teteje benyúljon fölé és a végére egy vastag kartont belógatni, a csücskére ugyanígy csalit rakni és a vödör aljára tehettek egy kis forgácsot, ha van, vagy összetépett újságpapírt, hogy ne törje össze magát, aztán engedjétek el kint. Olcsóbb is, meg humánusabb is, mint a mérgezés és hasonlók. Sok sikert és majd írd meg ki volt a vadállat. :)

2015. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az ötletelést. Egy egeret fogtam. Új szotyolacsomót nem találtam, de nem is hiszem, hogy az egér műve lett volna. Mert a zacskóból kis lyukakon szedte ki a magokat. Ami inkább madárra utal. Az egér apró cafatokra rágná. Az ablakot feleségem tegnap kinyitotta, tehát berepülhetett. Mind ezek mellett valami menyétfélém is van. Hallani amint mászkál a tetőszigetelésben. Azzal ma fogok foglalkozni. Na ja a zöldben lakni ezzel jár.
2015. aug. 18. 06:53
 6/7 anonim válasza:
Szereti a magokat. Összegyűjti a zsákmányt. Szerintem mökus lesz.
2015. aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok!

Menyétre, nyestre, nyusztra az állatszőr nagyon jó megoldás! Nekünk is van padlástéri szobánk, és ugyan ez volt a helyzet, a cserepek alá bebújt meg a gipszkarton közé stb., csomó kutyaszőrt tettünk a cserepek alá meg ahol nagyon lehetett hallani, hogy mozog és másnapra már el is tűnt. Azóta se találkoztunk vele! :)

2015. aug. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!