Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarországon, vagy Európában...

Magyarországon, vagy Európában lehetséges borzot tartani háziállatként? (csíkos büdösborz)

Figyelt kérdés

Amerikában sokan tartják, és elég kis szelíd, kedves állatok. :)

Engem érdekelne, hogy Magyarországon, esetleg Ausztriában lehet-e tartani büdösborzot?

Én csak pár állatkereskedésben jártam eddig, de sehol nem volt.

Az interneten sem találtam róla szinte semmit.


Vagy Európában beszerezni is képtelenség? De miért?



2015. okt. 26. 18:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A 41/2010 (2010.II.26.) Kormányrendeletben semmilyen jogi akadályt nem találok bűzösborz tartására. Egyébként meg Amerikában úgy szokták tartani, hogy kioperálják a bűzmirigyét. Mert ha valakitől megijed, és rálövelli azt az iszonyatosan bűzös folyadékot (ami egyszerre emlékeztet égett gumi, rothadó tetem és emberi ürülék szagára), az illető hónapokon át bűzleni fog. Nem mehet közösségbe, esetleg még kártérítési perbe is befoghat nem vagyoni károkért, és esetleg elmaradt hasznokért, valamint a kár enyhítéséhez szükséges költségek megtérítéséért.

Nem jogi, hanem gondolom, kereskedelmi akadályai vannak, s ennek itt nálunk Európában még nincs kifejlett kultúrája.

2015. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!