Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állat volt ez, lehet...

Milyen állat volt ez, lehet hogy medve?

Figyelt kérdés
Sétáltam az erdőbe a kutyámmal. Hallom hogy valami elkezd lomhán fújtatva szaladni nem nagy zajt csapva. Akkorákat fújtatott hogy szerintem minimum 200 kilós biztos volt. Azt hittem hogy arrébb állt, megyek tovább felé és egy nyugodt nagyon mély "mooóóóóóóó" hangot adott ki felém. És nagyon halkan futott be a sűrűbe, mármint nem dobogott a patáival. Gondoltam arra hogy talán medve is lehetett. A Bükk és Mátra között lakom, 20-25 km-re van a szlovák határ.
2015. nov. 3. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Van rá esély, hogy medve volt, de sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy vaddisznó.

2015. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Errefelé előfordul a medve, én a Zemplénben lakom, 5 km a szlovák határ. Átjárnak rendszeresen a külföldi erdőkből, van amelyik itt is szaporodik. Sötétedés környékén nem ajánlatos bemenni az erdőbe mert akkor élednek fel.
2015. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nyugi, csak én voltam
2015. nov. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha fújt, akkor vaddisznó, és az a jellegzetes hang amit leírsz a legtöbbször koca hangja, a jelenlétedtől ideges lett, ilyenkor a rend szerint még nincs malaca, de ha esetleg később, vagy késve búgott, akkor még malaca is lehetett, ami miatt fokozottabban ideges lehet. Vagy már fialó vackát kereste korai búgás esetén! A medve másként viselkedik!


(egy hivatásos vadász)

2015. nov. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!