Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan támad egy vaddisznó?

Hogyan támad egy vaddisznó?

Figyelt kérdés

Vannak a vaddisznó támadások, de ezek hogy tudnak megölni egy embert?

Áthajítják magukon, vagy csak meglökik, esetleg megharapják vagy mi?


2015. nov. 7. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát, például van nekik agyaruk, ami gondolom kicsit fáj, ha megszúrkál vele... :D

Vagy ha elesel megtapos, vagy nekiszorít egy fának, ha úgy állsz éppen. Biztos harapnak is, de engem még nem ölt meg disznó, nem tudok nyilatkozni :D

2015. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
átdöfik az agyarukkal. aztán ha már földre kerülsz szerintem esélyes hogy széttaposnak, illetve szétmarcangolják a fejed.
2015. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
főleg akkor veszélyesek ha a kicsinyeikkel vannak. akkor nagyon idegesek, megvédik őket.
2015. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 stewei99 ***** válasza:
22%

Beleharap a combartériádba, és helyben elvérzeel az erdőben,.


Én mindig viszem magammal Bilbo kardját a Hobbitból, hogy ne legyenek ilyenek.

2015. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

ki vagy?

persze kaphatsz de mive, felmerul a kérdés hogy pocok létünkre hogy tudunk netezni kepet csinalni akkor a választ is megkapod. talaltuk a mezőn szerintem egy traktoros majom hagyhatta el mi meg csak mászkáltunk rajta azt megértettük mi a szitu. találtunk netet is mert vmi mobilnettel működik, olvasni is megtanultunk meg hasonlok. megtalaltuk az askot es csinsltunk egyet.

.

Lukifül a kishugom. :) legkedvesebb nagyon szeretem♥

2015. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
5-ös, nem tudom mit szívtál, de én is kérek.
2015. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Platypus ***** válasza:
100%
A vaddisznó egy mázsa körüli állat, aminek paták vannak az alján. Épp elég, ha csak egy kicsit megtapos. A kanoknak ezen felül szép nagy agyara van, amivel fel is öklel.
2015. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Volt szerencsém megismerni egy házi-vaddisznót már viszonylag felnőtt de még nem teljesen kifejlett - nincsenek agyarai -, gazdája gondosan figyelmeztetett: Ha teljes sebességgel rohan felénk, meg ne moccanjunk. Ki fog kerülni, de ha félre akarunk állni és véletlenül pont elé kerülünk, lazán kitörheti a lábunkat.

Emellett nagyon veszélyesek a fogai, meg maga az ereje - mint mondták előttem, könnyedén megtapos vagy fához nyom.

2015. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2015. nov. 8. 20:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


vaddisznós kertem van, így talán tudok neked segíteni. A sebzett, sarokba szorított, és az anya disznó (koca) támadás a leggyakoribb, a többi esetben inkább menekül a sertés mint támad. A vaddisznó nem harap! Viszont a szájából felfelé álló alsó szemfogával (kannál agyar, kocánál "kampó") felfelé irányuló döfést indít, és úgy kell elképzelni mint amikor egy késsel felfelé vágsz. Sok esetben az ember lábai közé férkőzik futás közben, és így sikerül neki a combartéria elvágása! Félénk, de veszélyes állat!

2015. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!