Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A bonobó és a csimpánz párosod...

A bonobó és a csimpánz párosodásából születne valami? És az nemző képes lenne?

Figyelt kérdés
Megengednék hogy valahova betelepítsék őket?? És várhatólag milyen tulajdknságokat hordozna??

2015. nov. 28. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a bonobo csimpánzfaj, de nem a közöséges csimpánz alfaja, valószínűleg tudnak utódot nemzeni, de az terméketlen lenne.

A tulajdonságaik szvsz leginkább attól függenének, hogy csimpánz-vagy bonobo-falkában nőnek-e fel, aszerint szocializálódnának. Az élőhelyet hogy képzeled? Mert ha vadon, falkában nőnek fel, akkor nem tudod kiszedni őket, és egy csapatba kényszeríteni, ha meg fogságban neveled őket, nem tanulnak meg önállóan élni.

Volt egy ilyen könyv, ahol gazdagoknak szervdonorként neveltek génmanipulált bonobókat, amiatt kérded?

2015. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az utód tulajdonságai attól függenek, melyik faj dominál jobban a génekben. A bonobó alapvetően sokkal békésebb, mint a többi csimpánz. Akár még nemzőképes is lehet az utód.
2015. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.

Nem nem azért kérdeztem!! Nem is tudtam erről!!

A vadonba engedést úgy gondoltam hogy az állatokat előtte megtanítják túlélni!

2015. dec. 1. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!