Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miféle állatot láthattunk...

Miféle állatot láthattunk 2015. július 27-én a 25-ös út mellett Egertől kb.5 km-re az erdőben?

Figyelt kérdés
Ez nem most történt velem, még tavaly, július végén. Hajnal 5-kor indultunk el Egerből Budapestre, éppen az erdős, dombos részen voltunk, mikor az út mellett átszökkent (úgymond átugrott) egy nagyjából vizsla nagyságú állat, szürkés bundája volt, itt-ott talán pöttyös is de nem biztos (mert alig 1-2 másodpercig láttam, nagyon gyorsan ment), kicsi farka volt. Farkasra (vagy kóbor kutyára, de szerintem nem az volt, mert határozottan vadnak tűnt, s nagyokat ugrált) asszociáltam, mert állítólag azok élnek a Bükkben, de a Bükk onnan még legalább 8-10 km-re volt légvonalban, s azon töprengtem, hogyan kerültek oda hajnalban? Talán még nem volt nagy forgalom az utakon, ezért tudott lejönni a sűrű erdőből? Vagy lehet, hogy a fáradtságtól képzelődtem?

2016. jan. 21. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Túlméretes nyúl?

Amúgy a kóbor kutya a legvalószínűbb.

2016. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nyúl szerintem kizárt.

Az állat karcsú volt, nagyobb macska- vagy kutyaszerű mancsokkal (nem láttam pontosan), fülei sem voltam nagyok.

Szerintem farkas, vagy farkasszerű kóbor kutya lehetett, vagy aranysakál, bár, lehet hogy egy nagyobbfajta vadmacska, vagy hiúz is lehetett, bár azok nem élnek a Bükkben.

Az a baj, hogy alig 2 másodpercig láttam az állatot, nagyon gyorsan szökkent, gyorsan el is tűnt a bozótosban.

2016. jan. 21. 13:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyszer találkoztunk egy hiéna kinézetű valamivel a XI. kerületben, a budafoki úton. Olyan húsz méterről. Az úton sétált, nem akartuk közelebbről is megnézni.

Akiknek elmeséltem nem hitték el.

Az egyik volt kollégám egy comb vastagságú kígyóval futott össze a szabadsághegyen, kerékpározott, előtte tekergőzött át az úton.

Vannak ilyenek, kár hogy nem volt alkalmad hosszabb ideig nézni.

2016. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hiúz nemigen fordul elő, nagyon érzékeny az ember közelségére, Magyarországon gyakorlatilag nincs akkora nem háborgatott erdőterület, ami elég neki.
2016. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem kóbor kutya lehetett. Bár ki tudja.
2016. jan. 21. 15:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Esetleg őz? Más nem hiszem hogy lehetett.
2016. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
41%

"Egyszer találkoztunk egy hiéna kinézetű valamivel a XI. kerületben, a budafoki úton."



Hú bazz, melyik részén arrafelé lakom?

2016. jan. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kondorosi út felé, de régebben történ legalább tíz évvel ezelőtt.
2016. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jeti
2016. febr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egy elvadult kutya volt.
2016. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!