Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Komoly az ügy, én félek....

Komoly az ügy, én félek. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Van egy tanyánk Aggtelek-Jósvafő környékén. Na hát tegnap este a lovak nyugtalanok voltak,kinéztem a biztonsági kamerán, és egy FARKAS ólálkodott a tanyán. Kimentem puskával,de nem kilőni akartam, mert azért talán be is varrnak, hanem csak elijeszteni pár lövéssel. Ez működött is. Az egész tegnap este történt, 00:00,00:30 körül. Ma este attól félek,hogy visszajön,és közbelépek,akkor engem is megtámad. Féltem a lovakat,meg az összes többi állatot is. Mi lenne a hatásos védekezési módszer? Kutyát ne írjatok,mert az öreg basset-haundom ilyenkor már javában durmol, felőle akár elefánt is jöhetne.

2016. febr. 25. 22:55
 1/5 Platypus ***** válasza:
94%
Ha tényleg farkas, akkor küldd el a felvételt az Aggteleki Nemzeti Parknak és kérj segítséget tőlük. Törődni fognak egy ilyen esettel, mert a farkasokra nagyon vigyáznak és ebbe beletartozik az ilyen konfliktusok elsimítása is.
2016. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Sok ostoba kalandfilmez néztél, kérdező, ezért nem sokra nézed a farkas észbeli képességeit. Mi a ménkűt kezdene egy lóval, vagy egy ló nagyságú állattal? A farkas nem hülye, hogy saját testi épségét kockáztatva szerezze meg a betevőjét. Ahhoz, hogy ilyenre vetemedjen nagyon ki kell lennie éhezve, de egymagában még akkor sem támadna meg egy lovat. Ha pedig egy helyről puskával kergetik el, ott végképp nem fog többet próbálkozni.
2016. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Valami istállóféleség,amelyben éjszaka védve vannak?

Kutya terén pedig nem busset-haundot kellene alkalmazni,hanem Šar-hegységi juhászkutyát,esetleg komondort, amelyek erre a feladatra specializálódtak,mivel ezek a kutyafajták megjelölik a területüket és a farkas elriasztásához sokszor ez is bőven elég:) Tudom,hogy nem kutyát akartál hallani, viszont az a leghatásosabb védekezés,anélkül, hogy kárt tennél a farkasban :)

2016. febr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 donne ***** válasza:
0%
Ennyi betegséget leírni :D bár már rég volt a kérdés, igen a farkasok , megtámadják a lovakat huu még h nem teszik kockára a testi éppségüket ,.....uristen!!!!!miért mit esznek a farkasok, pitypangot csipegetnek a mezőn???!!! A szarvasnál, őznél, stb nem teszik magukat kockára????pont hogy az ilyen háziasított állatok, mint a ló a legkönnyebb préda! Mint helyi lakos, tudom hogy ettek már itt lovat, megtámadták az ellő lovat a hucul ménesbe, és ahogy született a csikó, ugy ették meg, tépték szét,de volt már h elkóborolt racka juhot ettek meg stb...kutyával védeni??? Hmmm hát arra nemtudok válaszolni, mivel alapvetően, egy éhes farkas falkával nincs esélye semmilyen kutyának, sőtt még valoszinübb h azt is megölik.egyfarkast még talán elüldöz....pl alaszkában, a szánhúzó kutyákat sokszor megölik, ha nincs ott ember, tűz stb a farkasok általában az emberre nem támadnak, kutyára annál inkább...
2019. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 donne ***** válasza:
0%
És igen, szólhatsz az igazgatóságon, van rá szakember, sokmindent nem fognakcsinálni, max lábnyomot keresnek, h mekkora vagy hány farkas volt ott, max megmondjáj h szolj ha ujra látod és kimennek...vagy tesznek rá jo esetben nyomkövetőt
2019. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!