Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kedves Rókatartók! Tudnátok...

Kedves Rókatartók! Tudnátok segíteni? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Olvastam olyan Orosz származású rókákról, akik szelídek, és elvileg olyanok, mint a kutyák. Viszont az oldal (www.domesticfox.com), ahonnan rendelni lehetne, nem jön be. Lehet még valahol venni belőlük, vagy már nem?


Ha nem, akkor sima rókából mit lehet szelídíteni, tehát például, ha elnevezem Dávidnak, és szólok neki, akkor hallgat rám és odajön? Vagy, engedi, hogy simogassam a hasát? Tehát, mire számítsak, mennyire fog hasonlítani egy kutyára? Mennyire lesz ragaszkodó?



2016. ápr. 4. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem olyanok, mint egy kutya, csak jobban hasonlítanak, mint egy vad róka. Biztos, hogy lehet venni, ha van pár ezer dollárod. Mert ezek nem olcsóak.

Sima rókát lehet tartani, de nem lesz olyan, mint egy kutya. Ez egy vadállat és az is marad, akármennyit szelidíted.

További info: rokabaratklub.hu

2016. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sajnos ez nem olyan egyszerű dolog.

én inkább ajánlanám, hogy maradj a kutyánál.

valószínűnek tartom amúgy, hogy pár évtized és jobban ki lesz forrva a rókatartás. mármint nem lesz olyan nagy ritkaság itthon sem.

2016. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Quatermain ***** válasza:
100%
Nem olyan régen a hírekben láttam, hogy az egyik hazai állatkertben van egy róka, amit kölyökkora óta nevelnek és meglepett, hogy mennyire szelíd és ugyanúgy viselkedett, mint egy kutya. Nagyon fura volt, mert nem igazán hasonlít a kutyára, de nekem tetszett. Ha kölyökkora óta van nálad és sokat foglalkozol vele, lehet hasonló a kutyához. Ismerek egy állatorvost, aki borzot nevelt fel és megy utána mindenhová. Szvsz ennyi erővel rókát is lehet ugyanígy "háziasítani." Viszont ne feledd az ösztönök megmaradnak, ezért tartsd távol a szárnyasoktól.
2016. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. ápr. 4. 22:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, (megkeresem majd neked), hogy az aranysakál sokkal könnyebben szelídíthető mint a róka. Már a második generáció olyan akár a kezesbárány, ellentétben a rókával, aminél több, akár 8-10 generáció szükséges a kutya szerű szelídséghez. Ha van kedved próbálkozni akkor én ezt tudom javasolni :)
2016. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!