Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért mondják az oroszlánra,...

Miért mondják az oroszlánra, hogy ő a dzsungel királya?

Figyelt kérdés
Szavannán él, könyörgöm :D
2016. ápr. 19. 18:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
75%
Én csak úgy hallottam, hogy az oroszlán az állatok királya, a dzsungeles verziót még sosem. :/ De gondolom, ez olyasmi tévedés lehet, mint a "fajtiszta" kifejezés, ami valójában fajtatiszta lenne. Valaki rosszul mondta egyszer és elterjedt.
2016. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az Oroszlánkirálynak (Disney) is eredetileg az lett volna a címe, hogy "A dzsungel királya" de aztán a Disney dolgozói rájöttek, hogy az oroszlán nem ott él :D


(ez megmagyarázza, hogy Simba miért nőtt fel mégis ott Pumbáékkal :D )

2016. ápr. 19. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

#1 +1


Egyébként sem értem mit balhézol itt, te is csak az állatkertben meg a cirkuszban láttál oroszlánt élőben. :)

2016. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Ráadásul ott sem király... Ha nincs elég sokan, simán legyőzi egy lelkes hiénacsapat, az elefántcsorda is erősebb ésatöbbi. Van is egy könyv, "Az oroszlán nem az állatok királya". Persze biztos segített a jó megjelenése eme cím megszerzésében...


Azt nem szoktam hallani, hogy a dzsungel királya, de elég humoros. Régi Tarzan-filmek jutnak eszembe, ahol a dzsungel szélén van egy terepjárónak alkalmas út s mögött a szavannán oroszlánok játszadoznak (legalább azokat a helyére rakták), Tarzan borotvált mellkasáról pedig lepattan még a sár is (persze a haja is vágva van).

Kicsit eltértem, de ez ugrott be :)

2016. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Különben rengeteg hibás dolog van a biológiában. Vagy nem az, csak érdekes. Pl. a madarak nem a madármedencéjűek, hanem a hüllőmedencéjűek közé tartoznak, a kígyó pedig a négylábúak közé, bár az evolúciója miatt kénytelen ott lenni, a bálnával együtt. Azon még vitatkoznak, hogy az ember is a reptília kládba tartozik-e, a madarak persze igen, hiszen dinoszauruszok.
2016. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Hat ekkora kiraly, nah :P
2016. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy bírom az olyan debileket, akik úgy hasonlítják össze az állatok erősorrendjét, hogy "rámegy egy falka hiéna". XD Egy az egyet kéne ám nézni, vagy max ha magányosan lő állatot hasonlítasz együtt falkában élővel, így viszont nincs értelme.


Ez olyan, mintha azt mondanám, Klicsko sem a legjobb bokszoló, mert ha rámegy egy csapat cigány...

2016. ápr. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
a dzsungel királya? nem inkább az állatoké?:)
2016. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as, ja :D


Az "Állatok Királya" a gyakoribb megnevezés, de azt meg is lehet érteni :)


De sokszor hívják "A Dzsungel Királya"-nak is (lásd: Disney) pedig a nagy füves síkság (na jó, meg néhány fa) eléggé távol áll a dzsungeltől :D

2016. ápr. 25. 19:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Az állatok királya címet sem érdemli meg. Legalább 25 olyan állatfaj létezik, ami gond nélkül kicsinálná a "királyt", köztük néhány a saját természetes élőhelyén. És nem csak a félresikerült kafferbivaly,víziló,orrszarvú és fiatal elefántvadászatokra gondolok, mivel egy kifejlett krokodil is simán végez vele.
2018. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!