Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egyes emberek miért utálják a...

Egyes emberek miért utálják a vadászokat és a vadászatot?

Figyelt kérdés
Mert már nagyon sok ilyennel találkoztam, de bezzeg a horgászokat meg a henteseket nem utálják, sőt minden nap húst is esznek. mi lehet ennek az oka?

2016. ápr. 20. 09:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem ismerik a vadászat lényegét. Értelmetlen öldöklésnek hiszik, pedig nem az. Ezeket az emberek nem ismerik a természetet, max a kanapéról nézik a NatGeot. A vadászatnak igenis komoly feladata van. Csak utána kellene nézni mi is ez tulajdonképpen.
2016. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Sokan hobbiból lövik le az állatokat,illetve illegálisan saját felhasználásra eladják a húsokat.


Mellesleg az utóbbi években divat lett gazda mellől ki lőni a kutyákat!!


Egy vadász feladata,hogy a beteg,sérült állatokat kilője,illetve az állomány ne szaporodjon túl.

2016. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
81%
Szerintem a hivatásos vadászokat nem utálják, rájuk szükség van, hogy kordában tartsák az egyedszámokat pl. egy erdőben. A sportvadászokkal más a helyzet. Az nekem is gyanús, ha valaki számára az a legjobb hobbi, hogy lőfegyvert fog a kezébe, és még öl is vele. (Jó, én is megölöm pl. a szúnyogot, de nem örülök neki, hogy meg kell tennem, és semmiképp se választanék ilyesmit hobbinak.) Ehhez hozzá lehet tenni a sportvadászok arroganciáját is. Lehet, hogy ez általánosítás, de négy olyan embert ismerek, aki sportból vadászik, és ezek közül három olyan, aki nem bírja ki, ha nem ő van a társaság középpontjában, nem ő viszi a beszélgetést. Tipikusan olyan emberek, akiknek az intelligenciahányadosa finoman szólva nem veri az egeket, viszont nagy hangon elmesélik neked, hogy milyen őzet lőttek, hogyan vitték haza a villájukba, amilyen neked sose lesz, és hogy milyen bor illik hozzá. Mert ők nagyon ismerik a borokat is, főleg azokat a fajtákat, amikre neked nem telik. Szóval van kivétel (én is ismerek ilyet), de sajnos az a benyomásom, hogy sportvadász körökben nagyon dívik a sznobizmus, és nem igazán vonz ez a társaság.
2016. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Én személy szerint két okból nem kedvelem őket.

Az első, az, hogy egy csomó kutyát kilőttek már. Ebből tavaly volt is egy balhé. És ne mondja nekem senki, hogy pl egy border collie bármi kárt tenne egy 100 kg-os nagy dögben. már csak azért sem bántaná, mert egy terelőkutya és slusszpoénnak pont azért lett kitenyésztve, hogy harapás,csipkedés nélkül a "szemével" terelje az állatot...

a második dolog pedig az, hogy felnevelik a 300 kg-os, emberhez szokott vaddisznókat és szélnek eresztik őket, had támadjanak rá az emberekre, mert ők beleszarnak, hogy mi lesz.....

és még plusz egy indok is az eszembe jutott: van egy földút ahol nagyon jól lehetne biciklizni, futni stb. de ez nem az erdészethez tartozik, viszont az visz az erdőbe. na ezt az utat nem lehet használni, mert egy nagyobb esőzés után is ugyanúgy átmennek rajta a terepjáróikkal, ezzel hatalmas "nyomvályúkat" hoznak létre. így az egész út pár hét után egy nagy dagonya lesz és nem lehet használni. :(

2016. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

egyet értek mindenkivel, a sportvadászokat én is utálom.

De a normálisakat nem, én is vadász szeretnék lenni.

Az első jól mondja a vádászok csak megfontoltan lövik le a vadat, utána meg adják neki a kellő tiszteletet.

2016. ápr. 20. 10:58
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Mert a legtöbben nem jutnak el odáig, hogy nem azért rossz valaki, mert vadász, hanem mert az emberi tulajdonságaival van probléma és amiatt lesz a választott tevékenységi körében is arrogáns/bunkó/agresszív stb.

Azért, mert van sok bunkó orvos/hentes/tanár/jogász/eladó stb., még nem lesz olyan az összes.

2016. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Ismerek vadászokat és fegyverboltban dolgoztam 5+ évet.


A HIVATÁSOS vadászokkal semmi bajom,rájuk szükség van,de az alkoholista ex-elvtársaktól,meg az újgazdag "Nekem ne pofázzon senki,a 4M-es Blaser-rel kilövöm a vemhes tehenet,mert én fizetlek benneteket rabszolgák." típusú barmoktól meg hányok. És sajna ők vannak többen. :(


Mellesleg abban mi a sport,hogy állsz és eléd terelik a tenyésztett vadat vagy,hogy az etetőhelyen lövöd ki őket?


A magashegyi kecskevadászat,Nepálban,800 méteren,- 25 fokban,na az férfias sport,a többi az mészárlás!

2016. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Egyrészt egy dagadt g.i, aki egy napig nem bírná kint a vadonban, mozogni nem tud, nem a leghitelesebb képviselője a vadászatnak, és ilyenből sok van. Egy. Másik, a lövészetnek van olyan formája is, mikor egy holland-német-dán stb gazdag faszi kifizet pármillió forintot, hogy betereljenek neki 40-50 vaddisznót, és tudja kilőni mind. Tényleg nagyon kemények. Vadászok, akik viszont valóban kemények, kb olyanok lehetnek, mint ahogyan Karl May könyveiből Old Shatterhandot vagy Cooperéből Sólyomszemet képzelem.
2016. ápr. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Kommunisták a mai vadászok. Van kivétel. Olyan jó lenne, ha akkor ehetnék amikor sikerűl ejtenem vmi zsákmányt.. Nem is tudom milyen éhezni. Mi az igazi vadászat? Persze ezt is rendszerezni kell, mert mindent megennénk mi szegény túlsúlyos, unatkozó fröcsögők.
2016. ápr. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 toma781 ***** válasza:
53%
Én azt nem tarom jónak amikor az egyik oldalról zajt csapnak hogy elkezdjenek futni az állatok a másikon pedig várják őket a vadászok hogy lelőjék őket mint pl a vukban.
2016. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!