Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állatot láthattunk?

Milyen állatot láthattunk?

Figyelt kérdés

Nemrég voltunk egy hegyen (szőlőhegy, de sok az erdős rész) kocsival, ahol átfutott előttünk az úton valami, megijedtünk tőle, mert soha nem láttunk hasonlót. Éjszaka volt, sötét volt, ezért akkor annyira nem láttuk, de olyan volt, mint egy róka, csakhogy a farka nem lompos, hanem mint egy átlagos macskáé, hosszú, de rövidszőrű. Azt hittem, egy sima róka, csak valami megtámadta talán és a farkát megcsupaszította. Tegnap este újra voltunk ugyanott, még világos volt és újra láttuk. Ezúttal nem átfutott előttünk, hanem az út mellett a szőlősben állt, mi is megálltunk a kocsival, hogy jobban szemügyre vegyük, nézett ránk, majd hátrébb futott, megfordult, megint nézett, aztán véglet elfutott. Jól meg tudtuk nézni. Tényleg olyan, mint egy róka, a feje meg a testalkata is hasonló, de valamivel nagyobb. A színe kicsit sötétebb szürkésbarna és a farka hosszú, egyenes és nagyon rövid rajta a szőr.

Itthon rákerestem, hogy rókaszerű állatok (jobb ötletem nem volt) kidobta, hogy sakál. Néztem sakálról képeket, van, ami nem hasonlít annyira arra, amit láttunk, de például ez pontosan úgy néz ki:

[link]

Teljesen ugyanilyen a mi álltunk is, csak ugye a farka nem.

Szerintetek mi lehet?


2016. jún. 8. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig aranysakál lehetett
2016. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lehet. De a farka mitől lehetett akkor ilyen?

[link]

2016. jún. 8. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Valamelyik nap olvastam a start-lapon (már nem találom a cikket!) hogy megjelent egy új fajta vadmacska, amely leginkább a közönséges házi macskára hasonlít, csak annál valamivel nagyobb... évente teljesen levedli a szőrét, tehát vannak hetek/hónapok, amikor pl. teljesen csupasz. Olyankor nagyon hasonlít az ókori Egyptom macskáihoz!
2016. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, de szerintem ez nem (vad)macska volt, egyáltalán nem hasonlított a macskákra.
2016. jún. 8. 10:49
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak a farka.
2016. jún. 8. 10:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Aranysakál. Nagyon sokféle méret, forma, szín van belőle, nyár van, a szőrük ritkább, mint télen. Hol láttátok amúgy, melyik országrészben?
2016. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Trafó1 ***** válasza:
Betegség miatt is lejöhetett a szőr a farkáról.
2016. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tolna megye
2016. jún. 8. 11:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Megtaláltam a cikket, az új macska fajtáról, vannak benne képek is róla:


[link]


Persze lehet, hogy nem ilyet láttatok, de nem kell meglepődni akkor sem, ha ilyennel találkozunk esetleg!

2016. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!