Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A Veszett Róka barátságos?...

A Veszett Róka barátságos? Közel megy az emberhez?

Figyelt kérdés
Nálunk a kertben a napokban kétszer találkoztam egy rókával, és nem futott el, csak amikor elzavartam, mint egy kóbor macskát. lehet, hogy veszett volt? Miből lehet azt látni?

2016. aug. 2. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Abból hogy furcsán viselkedik.A rókák normális esetben félnek az embertől, kerülik azt.Ha veszett akkor általában vagy nagyon vad ami azt jelenti hogy harap, karmol, rúg, vagy nagyon szelíd, odamegy hozzád, esetleg hozzád dörgölőzik.És e mellett még forog a szeme, habzik a szája, és furán jár.Egyszóval lehet rajta látni.

Remélem tudtam segíteni!

2016. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen, az egészséges állat fél az embertől, ha nem akkor valószínűleg veszett. Onnan lehet még tudni hogy habzik a szája, de ez nem mindig látható.
2016. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy veszett allat vagy ember, olyan mint 1 zombi...
2016. aug. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt veszett, csak pofátlan. Sok róka annyira urbanizálódott, hogy az embereket nem tekinti többé veszélyforrásnak, amíg támadó szándékot nem mutatnak. Szóval menekült, mikor elzavartad.

Nekem volt "szerencsém" találkozni veszett rókával, és annak hiába kurjongattunk, hadonásztunk, dobáltuk, szeme se rebbent, mert a betegség már kiette az agyából a természetes óvatosságot.

Mondjuk attól is függ, hogy hol élsz, mert Kelet-Magyarországon, a román határ közelében még viszonylag gyakori a veszettség, de az ország nyugatabbi részeiből szinte teljesen hiányzik.

2016. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 IceFlame ***** válasza:
Hát ha veszett állatot találnék inkább minél messzebb mennék tőle. egy harapás és néhány napon belül meghalsz. inkább nem mennék a közelébe de már veszettségtelenitik a rókákat ilyen Veszettség elleni oltással beoltott hússal.
2016. nov. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére meghalni nem fogsz, ha megharap akkor védőoltással megelőzhető a veszettség, ha lehetséges előbb megvizsgálni szokták az állatot ( ha pl. kilőtték, vagy befogták) ha megvan, ami harapott és ha veszett volt kapja az ember az oltásokat és megússza. Az viszont fontos ,hogy az oltás az kell ha nincs meg az állat akkor be is adják biztos, ami biztos, mert ha a lappangási idő letelik és megjelennek a tünetek akkor már nem sok esély van. Régen ilyenkor már csak a koporsót tudták megrendelni a betegnek, nagyon kevesen, szinte senki sem élte túl. Újabban már próbálkoznak mesterséges kómába helyezéssel és immunerősítőkkel de így sem sok esély van a túlélésre, de a semminél azért több.
2017. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!