Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Van két sün az udvarunkban...

Van két sün az udvarunkban mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Szoktam velük találkozni, szuszognak meg megilletődnek amikor találkozunk esténként a kertben de utánna mennek a dolgukra, eddig nem nagyon foglalkoztam velük de minél többet találkozunk annál jobban nőnek a szivemhez. Olvastam hogy miket lehet adni nekik enni, de most egy odut tervezek epiteni nekik, annak is utánna olvastam hogy kell, de azt olvastam hogy párzáson kívűl nem társas lények, ha megcsinálom nem fognak megverekedni érte? esteleg megölni egymást?? nem tudom hím vagy nőstény esetleg más más a kettő, vagy esetleg építsek kettő odut? Esetleg aki ért hozzá segítene? Előre is köszi!!:)

2016. aug. 16. 03:20
 1/3 lungdavid123 válasza:
7%
Nem nagyon fognak az odúba menni,ők választják meg a saját helyüket. Nálunk a betonrakás alatt találtak menedéket. Igaz hogy nem a legtársasabb lények közé tartoznak, de viszont nem is fognak verekedni. Nyugodt állat a sündisznó. Általában ha egy háznál megjelenik,akkor az azért van,mert valami tartós élelemforrást talált.Nyílván nálatok is találtak valamiféle forrást,ezért is járkálhat folyton nálatok. Ételt nyugodtan rakhatsz ki,férgeket( csonti,giliszta,csimasz) , gyümölcsszeleteket,esetleg romlott húst. Nálunk a döglött tyúkokat,galambokat túrták ki a földből,és ebből falatoztak! remélem segítettem!
2016. aug. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én inkább azt javaslom,hogy tegyél ki nekik kaját. zöldségeket,gyümölcsöket elfogadják és macskakaját is tehetsz ki valamint lisztkukacot vagy egyéb bogarakat pl tücsök stb.. szeretik ezeket is. egy lapos tálba tegyétek ki. akár egy virágcserép alja is jó.

tejet ne adj neki. (úgyis mindjárt jön 1-2 komment,hogy adj tejet neki). de ne, laktózérzékenyek.

odút csinálhatsz, de nem garancia,hogy használni fogják.

egyébként otthon is lehet tartani sünt, csak nem a keleti fajtát,mert az védett. afrikai törpesünt tudsz tartani házban is. hogyha érdekel olvasgass utána. ha tenyészőtől veszed akkor egész szelíd lesz.

2016. aug. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az odú főleg télire lesz majd hasznos. Arra vigyázz, hogy mindig száraz széna legyen benne.
2016. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!