Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nincs túl sok vad és vadkár...

Nincs túl sok vad és vadkár az országban? Miért nem dolgoznak a vadászok?

Figyelt kérdés

Nem szaporodtak túl és okoznak sok kárt a vadállatok?

A vadászok szerint nem, de különböző hírcsatornákon viszont erről beszélnek.

Pár napja hallottam,hogy van ahol milliós károkat okoznak és a vadkár megtérítése csak pár százezer.


Arról beszéltek a rádióban,hogy túl kevés támogatást kapnak a vadásztársaságok.

Lövessenek ki töb vadat a fizetőképes nyugati vadászokkal és két legyet ütnek egycsapásra. Van bevétel és kevesebb a vad= kevesebb a vadkár= kevesebb a morgolódás és szidkozódás.


Miért nem veszik észre,hogy túlszaporodtak az állatok?

Az nem vadgazdálkodás,hogy hagyom korlátlanul szaporodni őket és kilövöm a selejtes agancsút.

Ráadásul most már a mennyiséget kellene csökkenteni és nem csak a trófeásat lőni !

Miért nem lőnek ki több vadat a vadászok?

Nem kell beírni,bejelenteni,krotália a fülébe.

Csinálják úgy ahogy egyes vadászok szokták. Lelövik és megeszik.

De csináljanak valamit, mert túl sok a vad.



2016. szept. 14. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
na nagyokos,kihisztizted magad?
2016. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Írtad mit beszélnek a rádióban, én meg azt írom amit vadászoktól hallottam. Az amúgy is állami támogatásokra kiélezett gazdálkodók még örülnek is a vadkárnak mert kárenyhítési támogatásért rohanhatnak a hivatalokba. Vagy kerítésépítési támogatásért. Valamint a vadkár jelentéktelen, sokkal nagyobb kár van a belvizekből. Előbb találsz a gabonaföldeken gabonakör okozta kárt mint ugyanakkora mértékű vadkárt. Az erdőkben túrnak néhány gödröt a vaddisznók hogy a benne összegyűlő esővízből tudjanak inni. Ez akkora vadkár? A két lábon járó vadak nagyobb kárt okoznak ha reggelre letarolnak egy egész erdőt.
2016. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, menj ki erdőbe, terepre, és ott állapítsd meg, hogy valójában mekkora is a vadkár. Emellett tanulj keveset vadgazdálkodásból, fenntartható populációméretről stb. Vagy ha nem, akkor meg ne szólj bele abba, amihez nem értesz. Talán nem kéne mindent készpénznek venni a hírcsatornákon.

Épp elég baj, hogy nálunk a vadászat annyira sincs megrendszabályozva, hogy olyan esetek ne történhessenek mint a francia pár kutyájával. Vagyis inkább, hogy a szabályok csak elméletben működnek, mert egyes fizetős kocavadászok lőnek bármire, ami él és mozog, és még tisztességesen felelősségre sincsenek vonva érte.

2016. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ha dühöngenék nem ilyen finoman fogalmaznék.

Válaszokat keresek.

Persze vadásztársaságonként biztos másképp rendezik ezt.

Csak nem értem miért sír a szájuk amikor van elég vad.

Így van,rajtakaptatok. Nem értek hozzá.

Nem is érdekel,hogy az erőben mi a helyzet.

Kérdés,hogy miért járnak be a városokba a vadak ? Mert nem tudja őket eltartani az erőd meg a mező,mert túl sokan vannak vagy csak egyszerűbb az emberhez közel megtalálni az eleséget?

Én azt tudom,hogy van akinek a vadak széttépik a kerítését és a vadásztársaság nem fizeti ki. Másnak a gyümölcsfáit teszik tönkere és nem fizetik ki. Biztos túl kicsi a kár.

Olyan esetről is tudok ahol a vaddisznók bementek a kertbe a papucsnyi kiskutya(kit tudja milyen fajta) nem félt tőlük azok meg széttépték a kutyát.


Én nem vagyok a vadászat ellen. Volt a rokonságban vadász.

Van pár ismerősöm aki időnként vadászik.

Szép szakma,munka,hobbi szerintem.

De azért az sem megy,hogy mindent szabad a vadaknak.

Pl amerre én lakom ott nem vadásznak. Néha kilőnek 1-2 vaddisznót. Van teletulajdonos aki 15-ös rudlit látott. A kertek között.

Van vad bőven. Vadászni is kellene meg állományt gyéríteni.

2016. szept. 14. 12:06
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Arról beszéltek a rádióban,hogy túl kevés támogatást kapnak a vadásztársaságok.

Lövessenek ki töb vadat a fizetőképes nyugati vadászokkal és két legyet ütnek egycsapásra. Van bevétel és kevesebb a vad= kevesebb a vadkár= kevesebb a morgolódás és szidkozódás."


Igen, csakhogy azok a vadászok a legszebb egyedekre mennek, ami árt a jó génállománynak és ennek fenntartása épp annyira feladata a vadásznak, mint a túlszaporulat megakadályozása.

De egyébként ezt a problémát amit írsz személyesen is megéltem tavaly. 2,5 ha kukoricaföldből felet leettek, széttúrtak, a becsült kár kb 250 ezer Ft. A vadásztársaság már mindjárt az elején jelezte, hogy ezt ők biztos, hogy nem fogják tudni kifizetni nekünk, mivel nincs lóvé és az egész társaság az életéért küzd (ismerjük mindegyiket jól, kis falu) felajánlották, hogy inkább lőnek nekünk egy szarvast, ami árban kb ott van. Aztán végülis az lett a vége, hogy majdnem abból sem lett semmi, mivel folymatosan lőtték a szarvasokat, vitték kizsigerelve a hűtőházba és ahányszor rákérdeztünk a vadászmesterre, mindig mondta, hogy még nem tudtak lőni egyet sem. Aztán végülis nagy nehezen meglőtték, de már komolyan arra készültem, hogy elküldöm a p...ába az embert, csak nem akarok feszkót főleg azzal aki itt lakik 5 házzal odébb.

Szóval van itt gond, de az ilyen társaság oszoljon fel a francba, majd átveszi másik a területet nem kell félni. Azzal szerintem minden vadász egyetért, hogy ahol már a vadkárokat nem tudják fizetni, ott már nagy gondok vannak.

2016. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"fenntartható populációméretről"

Tartsanak annyi vadat ami az erőben marad és nem megy a kertekbe randalírozni.

2016. szept. 14. 12:13
 7/20 A kérdező kommentje:

egy időben olyan kukorica tábla mellett vittek párszor ahol a várható átlag felét sem tudták betakarítani.

Durván vadkáros hely volt.

A villanypásztor semmit nem ért.Láttam hogy rohan át rajt a konda.

Kora délután a település szélén ott legelt az őz valakinek a kertjében. Megláttak,de nem csináltak semmit. Amikor elkezdtem feléjük közeledni minden további nélkül átugrották a kerítést. Vadkár? Ugyan már...

2016. szept. 14. 12:18
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

""fenntartható populációméretről"

Tartsanak annyi vadat ami az erőben marad és nem megy a kertekbe randalírozni."

Ebből a válaszból látom, hogy felőled akár ki is pusztulhatna a teljes vadállomány. A lényeg, hogy téged ne zavarjanak.

Tudod, alapesetben nem az ember "tartja" a vadat az erdőben. Az ember csak kiirtja a vad természetes élőhelyét. Hogy a szerencsétlen vad nem akar megdögleni és netán élelmet keresve bemegy az emberi területekre? Hallatlan!


Tessék, lehet lepontozni.

2016. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ájj, ha tudnád,hogy én szeretem a természetet meg az állatokat...

Nem kiirtani kell őket csak kordában tartani.

Megváltozott a világ,nincs természetes ragadozója, a szabályozást az embernek kellene végeznie.

Nem lehet,hogy azért megy a kertekbe, mert nem talál eleget az erdőben? Mert a többi megeszi. Mert túl sok van?

Beszélt öreg vadásszal aki azt mondta,hogy 40 éve örültek ha láttak egy szarvasnyomot a falu határában olyan ritka volt, most fényes nappal bőgnek a táblák mellett annyi van.


A kérdés az,hogy miért nem lőnek ki többet ott,ahol túl sok van belőlük.


Ne akarjátok a rossz fiú szerepét rám kenni !

2016. szept. 14. 13:11
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
tudálékoskodó dilettáns...
2016. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!