Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Arra már megtalálták a választ...

Arra már megtalálták a választ, hogy a kardfogú tigris hogyan vadászott/evett a nagy fogától?

Figyelt kérdés

2016. okt. 25. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz,hogy biztosra tudjuk újra kéne éleszteni egyet,de ez jelenleg nem lehetséges xd

De szerintem nem jelentett akadályt,elvégre egy sikeres ragadozó volt. Azért azok a fogak nagyot sebeztek ám és gondolj bele a rozmárt sem zavarják az agyarai evés közben pedig sokkal nagyobbak mint a kardfogúnak.

2016. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nézel képeket róla, akkorák (főleg olyan szélesek) azért nem voltak a fogai, hogy ne tudjon enni tőlük.
2016. okt. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy valószínűleg ledöntötte a prédát a lábáról, a földhöz nyomva tartotta és úgy harapott bele a hasába vagy harapta el a torkát.
2016. okt. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 outtatime válasza:
Amennyire tudom specializált ragadozó volt, a prédaállat nyakát támadta, a kardfog pedig arra volt jó, hogy harapáskor a nyaki csigolyákból egyet-kettőt elmozdítson a helyéről, így a gerincvel) roncsolódott, az préda az első harapás után lebénult, lehetett kivéreztetni.
2016. okt. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nereida3 ***** válasza:
Egy időben rengeteget olvastam erről, mert nagyon érdekelt, minden cikket összegyüjtöttem, de egyik sem adott egyértelmü választ, csak találgatások voltak inkább. Valamelyik szerint vért evett csak, de szerintem ez hülyeség. A kihalásuk is izgatott, aarra sem kaptam választ még. Valaki szerint túl szelídek voltak, és az ember irtotta ki őket.
2016. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért egy nagymacskát én nem neveznék szelídnek és gyámoltalannak, mert biztos, hogy megette az embert a kardfogú tigris is, ha muszáj volt (bár ha ma is élne, lehet, hogy a kölyökkorától kezdve emberek által nevelt, állatkerti példányok is ugyanúgy dorombolnának és dörgölődzenének a gondozójuknak (igen, a nagymacskák is tudnak dorombolni), mint az oroszlán vagy a tigris, de azért én az ilyen "szelíd" nagymacskának se mennék a közelébe, ha nem választana el minket rács)
2017. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy oroszlán 65 fokos szögben képes kinyitni a száját. A kardfogú tigris 120 fokos szögben tudta ezt megtenni. Tudom régi kérdés, de ha már rábukkantam, miért ne válaszoljam meg.
2020. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!