Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vaddisznó támadás esetén mi a...

Vaddisznó támadás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Igen tudom az oldal tele van ilyen kérdésekkel, de az ottani tanácsok nekem nem segítenek. Vadállatfotózás a hobbim és pont ezért nagyon halkan közlekedem terepen tehát a "csapj zajt és nem találkozol vele" válaszokkal nem sokra megyek. A másik probléma hogy általában kukoricások mellet vagy épp kukoricásban fotózom tehát a mássz fára vagy búj be egy fa mögé szintén nem működik és ugyebár a vaddisznó elég gyakori a kukoricásokban. Szeretnék tanácsot kérni hogy ha egy vaddisznó elém kerül és támadna akkor mik a lehetőségeim hogy egy darabban megússzam a dolgot.

Korrekt válaszokat kérek! Előre is köszönöm!



2016. nov. 1. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Lődd le!
2016. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
A vaddisznó olyan félelmetes állat, hogy bizonyosan egy harapással lenyelne keresztben, tehát nincs mit tenni, ha találkozol vele.
2016. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
28%
Keress valami nagy tárgyat amivel leütheted.Vagy ha nincs próbálj meg észrevétlen maradni.Ha észrevett akkor tűnjél minnél nagyobbnak.Vagy mássz fel ég fára. :)
2016. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne szorítsd sarokba, ne közelíts felé támadólag és akkor nem fog bántani. Kivéve ha malacos kocával találkozol, akkor viszont futás az első fáig.


Amúgy 2es, egy jól megtermett kan vaddisznó nem megharap, hanem csak felsliccel a 20 centis agyarával. :)

2016. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
Édes Istenem, felsliccel az agyarával!!! Láttatok ti már életetekben vaddisznót? Kisebb, mint a házisertés. Itt nálunk rengeteg van. Félénk állat, egy tacskó el tudja űzni.
2016. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Voltál már vaddisznó hajtáson, csörtetett már feléd 180 kilós kan? Ha megzavarják és támadólag megy feléd nincs ami megállítsa.


Egyéb esetben meg igen, a kutyák simán elhajtják mert elsősorban menekül. De ha sarokba szorul akkor támad.

2016. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Láttatok ti már életetekben vaddisznót?"

Én igen! Többször is, kicsit is és nagyot is. Sőt olyan ember combját is láttam aki találkozott a fent is említett 150+ kilós kan agyarával.

(Túlóráztak rajta a sebészek.)


[link]


Javaslom a "Félénk állat" teóriát a fenti képek és egyéb ismeret anyag elsajátítása után felülvizsgálni! Különös tekintettel a folyamatosan növő és folyamatosan kifent agyarára is.

2016. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
hát szinte semmit nem tudsz tenni csak reménykedni hogy nem találkozol velük rossz napjukon.ajánlanék valami 20-30cm pengehosszúságú bajonettet vagy efélét,e egy szúrással hatástalanítja ha jó helyen találod el,riasztópisztoly,hátha a hangjától arrébb áll,vagy a sokkolós zseblámpa,ez állítólag pár mp alatt lefekteti esetleg disznókábító,ha szalad feléd a fejére célzol és elterül,mást nem tudok,én is kerestem a választ kérdésedre de csak ezekre jutottam,én nem bízok fáramászós arrébugrós hülyeségekben
2016. nov. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A Gázkürt hangja elriaszthatja? vagy csak ronthat a helyzeten?
2016. nov. 3. 12:31
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs sarokba szorítva, csak a malacait féltő anyakoca támad. Egy sebzett vadkannál keresve sem találsz rosszabb ellenfelet, az nem packázik, nekimegy utolsó erejével is az embernek. A kocát csak a malac visítása ingerli fel, ha az elhallgat, általában a koca is eloldalog.
2016. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!