Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Úgy le lehet rázni egy támadó...

Úgy le lehet rázni egy támadó medvét, hogy mielőtt utolérne, hirtelen irányt váltok, pl.120 fokosat?

Figyelt kérdés
Neki sokkal nagyobb a lendülete, így lassabban reagálná le. Ilyen szituációban 30 km/h simán meglenne nekem, még fiatal vagyok.

2016. nov. 4. 23:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
ne, különben sem szabad futni
2016. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
*nem
2016. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha elkezdesz futni, a medve biztosan radugrik és szettep. Nem tudod lerázni, max elmegy ha már nem érdekled őt. Ha medvével találkozol, vedd a fejedet, meg a nyakadat, de még azt is ajanljak, hogy kezdjünk mondókát énekelni, mert akkor elvileg lenyugszik és elmegy. Ha támad, nem tudom, hogy akkor is lenyugtatja-e a dolog. (mielőtt valaki nagyon okos elkezdené, hogy az éneklés dolog nem is igaz, akkor annak mondom: a veresegyházi medveotthonban mondta egy szakértő)
2016. nov. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 IceFlame ***** válasza:
a medve az élő állatokat minél előbb meg akarja ölni. Szóval amit írt az előző válaszadó annak jó volt a megfogalmazása és a tippje is. :)
2016. nov. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

30 km/h??? :D

Ha az ember biciklivel gurul lefelé egy lejtőn és még rá pluszban teker talán eléri a 30 km/h-t.

Egy átlagos ember végsebessége 24 km/h (amennyiben jól tudom).

2016. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze semmi gond fussal cikkcakkban! Utana garantaltan nem fogsz panaszkodni, hogy nem valt be a strategia! Sarkenygyik ellen akarsz strategiat?
2016. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Drága, a medve helyből utolér, nem kell ahhoz futkosni, csak megizzadsz ;)


Ha van is akkora előnyöd, hogy egy kicsit ki is fusd magad, hová akarsz fordulni? A medve egy mérsékelten bazinagy állat, kinyújtja az egyik mancsát, nyakonvág - elterülsz.

2016. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
En csak azt neznem meg, ahogy a kerdezo 30km/h futas kozben cakkol egyet... :)
2016. nov. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Nézz meg néhány videót, ahol a medve üldözi a zsákmányállatot. Hiába gyorsabb a préda, ha a medve sokkal kitartóbb, így az előbb-utóbb kifárad, végül pedig beéri a ragadozó. Ezzel és az átlag 25 km/ó sebességgel szerintem könnyen utolérne nemhogy egy átlagembert, de egy olimpikon is.


Ha védekezni akarsz, inkább ijessz rá fenyegető testtartással és hangoskodással. Ha szerencséd van, és fiatal, ebből következően tapasztalatlan állattal kerülsz szembe, akár sikerrel is járhatsz. Ha viszont anyamedvével, akkor lőttek neked; ő még a fenyő legtetejéről is leszed és megöl.

2016. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
*bocs, elnéztem: 40 km/ó a medve átlag sebessége.
2016. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!