Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehetne kiirtani olyan...

Hogyan lehetne kiirtani olyan rágcsálókat, amelyek a hungarocell és a gipszkarton között bújtak meg?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakom. Már vagy 5 napja próbáljuk kifüstölni őket onnan... 7 patkány volt még korábban, ami idáig elég változatos módon murdelt meg az elmúlt 8 napban. Elkapta a macska, aztán a kutya is őket... 5 másik meg a méregtől dobta fel a pacskert.


A kitett méregből, már elvileg zabáltak aznap, amikor felraktuk a padlás 2 szintjére! Hallani szoktam őket általában 15-18:00 és 02-4:00 között, hogy a mogyorót és a diót tolja, mint a chipset befelé... Aztán elcsendesednek, mintha nem is lennének jelen!


De azóta még hallottam olyat is, mint egy papírzacskó feltépésének a hangja, ami a granulátum lehetett, vagyis vagy 5-ször tolt már be a granulátumból is.


Voltam már ellenőrízni az egyik granulátumot a padlás felső részén, de nemvolt feltépve.


A másikat sajnos a megközelíthetetlenség miatt nem lehetséges. Reménykedhetem, hogy a tetvedékek már belső vérzésben fognak felfordulni? Protect rágcsálóírtó granulátumom van... Zselés is van, de abból testvérem nem talált felszakítottat...



2016. nov. 6. 16:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem még leírni, hogy én a kaját és a szemetet is mindig elzárva tartom. Igyekeztem mindig is a megelőzésre törekedni... A szomszéd állattartó szokására gyanakszom... De ő vele még nem beszéltem erről. Sőt!


Én úgy szoktam hallani a mozgásukat, hogy maximum 2 péleány lehet jelen, akik vánszorognak összevissza a fejem fölött...

2016. nov. 6. 16:42
 2/4 Liki István ***** válasza:
A patkányok nem bírják az ultrahangos riasztót!1-2 nap és eltűnnek! Az egér hamar megszokja és nem is foglalkozik vele! Csak az a baj, hogy hamar tönkremegy! Kb.1-2 hónapig működik, árától függetlenül!
2016. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Majd ennek is utánafogok járni.
2016. nov. 7. 10:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy van, aki vadászgörényekkel vadászik, egészen sikeresen! (Nekem nyérceim vannak és mi is megyünk patkányra, de én nem Magyarországon lakok, pedig segítenék, ha úgy adódna! :) ) Szóval talán lehet valakit találni a neten, aki legalább is kirobbantja a patkányokat a vacokból! De azt is hallottam, hogy ha van görényes ismerősöd, akkor egy kis pisis alom kihelyezése is távol tartja a prédaállatokat!
2016. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!