Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen az elefántok memóriája?

Milyen az elefántok memóriája?

Figyelt kérdés
Az egyik tanárom azt mondta rám, hogy olyan vagyok, mint a kiselefánt: nehezen tanulok, és könnyen felejtek. De én úgy tudtam, hogy az elefántok sosem felejtenek. Akkor most hogy van ez?

2016. dec. 2. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod jól , a tanárod pedig kiábrándítóan beszűkült tudatú, hogy ilyen ostoba sztereotípiákat pufogtat.


Tényleg van ilyen mondás, és pl egy Szalacsi bácsitól el is megy, de egy tanártól ez vérciki. Szerintem. Bármilyen szakostól.

2016. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi igaz. Előző,csak egy buta mondás.
2016. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2%
Az is baromság, hogy az eleféntok nem fejeltenek, semmivel nincs jobb memóriájuk, mint más hasonló intelligenciájú emlősnek.
2016. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon okos állatok az elefántok, de más állatokra is jellemző, hogy megjegyzik, hogyan bánt velük az adott ember, nem csak rájuk (onnan származik a mondás, hogy az elefánt nem felejt, hogy még évek múlva is emlékszik rá, hogy pl. hogyan bánt vele a hajcsár, gondozó, idomár, stb., és aszerint fog viszonyulni az emberekhez).
2016. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!