Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nyest? Szóval a nyest. A...

Nyest? Szóval a nyest. A székletéből és a szőréből tudjuk hogy az.

Figyelt kérdés
2017. márc. 29. 16:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hosszú hónapok óta él vidéki házunk tetőterében, nem tudunk aludni tőle, már leköltöztünk a nappaliba. Ezt nem fogjátok elhinni hogy mire képes a dög. Hát mindent megpróbáltunk, a tetőt is lezártuk és mégis itt van. Nem tudjuk hogy! Mint valami szellem. Teljesen lezártuk a tetőt, csatorna sincs, és semmi amin felmászhatna, csak a csupasz fal. Ezek szerint azon is fel tud menni, annak ellenére hogy a nagyokosok megmondták hogy csak olyan helyen tud ahol megkapaszkodik valamiben, pl csatorna. Na nekünk az sincs! Semmi! Egy csupasz, magas ház, semmi fa vagy fal a közelben, hacsak repülni nem tud. Tuti jár valahol, mert már megdöglött volna ha be lenne zárva lenne,3. hete hogy lezárták a tetőt. Szemmel láthatólag sehol egy egy centis lyuk. És ilyen szurkos tetőfedő van ráégetve a palára, szóval cserép sincs ami közt bemehetne. És érezzük a pisiszagot, és éjjel felkelünk arra hogy játszik, kapar, görget valamit nyűszít. Nem hiszem el. Már dobtunk fel izzadt pólót, kutyaszőr, emberi haj, fény, csapdák, méreg, ragasztó, minden volt amit beszélnek hogy majd attól elmegy (vagy megdöglik). Hát ez NEM. Komolyan néha el sem hiszem hogy ez tényleg egy nyest. Nem tudom mit lehetne tenni. A mérget nem eszi meg, ragasztóba nem megy, csapdába sem. A szakemberek is csak dadognak, hogy hááát ez van. Azok, akik veszélyes állat befogással foglalkoznak. Komolyan tetőt kéne cseréltetni? EZ több mint durva. "Szerencsére" csak egy van, de mi van ha születik több?
2017. márc. 29. 16:42
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Háát ha már végképp semmit se tudnék már kitalálni estére felraknám a kutyát a padlásra.
2017. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hívjatok ördögűzőt...
2017. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A keetészboltban létezik egy ultrahang generáló, ami olyan frekvenciájú hangokat bocsát ki, amit a kistestű állatok nagyon irritálónak élnek meg és elobb-utóbb elhagyják a területet. Mu nem érzékeljük ezt a hangot. Egereknél ez nálunk teljesen bevált.Elemes vagy árammal működő kapható. Hosszú távon az utóbbi a jobb, mert érdemes folyamatosan működtetni. Mikor vettük, 2000 forint körül volt a Hermeszben 2 éve.
2017. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A kertészboltban létezik egy ultrahang generáló, ami olyan frekvenciájú hangokat bocsát ki, amit a kistestű állatok nagyon irritálónak élnek meg és elobb-utóbb elhagyják a területet. Mi nem érzékeljük ezt a hangot. Egereknél ez nálunk teljesen bevált.Elemes vagy árammal működő kapható. Hosszú távon az utóbbi a jobb, mert érdemes folyamatosan működtetni. Mikor vettük, 2000 forint körül volt a Hermeszben 2 éve.
2017. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
tudod miért él ott?mert nyugis!a helyedben amikor halom hogy fent van gyors felhúznék egy papucsot és felszaladnék egy nagy seprűvel meg kutyaszőrrel és mindent üvőltve körberugdosnék meg ütnék vágnák mindent ,a szőrt meg szétszornám,szerintem pár napon belül eltűnne
2017. ápr. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Volt nekünk is ilyen zörgő ördögünk. Mi rázártuk a macskát,kaját nem kapott,csak vizet. 2 . nap reggelére megfogta a bestenyestét, és szépen megette, csak valamennyi bunda maradt belölle. Mondjuk ez nem elkényeztetett viszkaszmacska :D
2017. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak bezárted csórit. Engedd le! Utána vegyél riasztót és tedd föl.
2017. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én is szakértő vagyok - magam is vadállatokat tartok! A nyest, a nyuszt, a nyérc és a legtöbb menyétszabású nála nagyobb ragadozónak is nekimegy, szóval nem gondolom, hogy egy macska meg tudna ölni egy nyestet - ha csak nem egy beteg állatról van szó, viszont a macskának baja eshet. (Az én nyércem simán nekiment egy foxinak séta közben) Továbbá mivel kisebbek, mint egy macska és sokkal ügyesebb mászók. Én élve fogó csapdákra szavazok, csali nélkül, a falak tövében elhelyezve, semmiképpen sem valami vadász állatra!

Attól én nem tartanék, hogy szaporodik, mert a nyestek egyáltalán nem társas lények! Ha a párzási időszakon kívül találkoznak, akkor az egyik biztosan meghal, még akkor is, ha anyáról és gyerekéről van szó, szóval nagyon gyorsan elzavarják a gyerekeket, akik minimum 4 km sugarú körön belül nem is mehetnek, mert kb. ennyi egy nyest területe! Amúgy viszont igaz, hogy amilyen pici állatok, olyan hangosan tudnak dübörögni, mintha egy hadsereg gyakorlatozna! :D

2017. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor az a néhány nyest amelyiket a macska kiterítve odahozott a küszöbre meg félig megevett a padláson biztos betegek voltak,(bár ahhoz képest hatalmas zörgést rendeztek) de a lényeg hogy eltűntek a padlásról és a környékről,azóta csak rágcsálókat és üregi nyulat ,galambot hord haza. Mivel igazából senki nem foglalkozik a macskák tervszerű nem külsőségre menő tenyésztésével ami nagy hiba, ezért a jó képeszségű egyedek is veszendőbe mennek és maradnak a lusta ,párnán ülő egyedek. Mondjuk nálunk lett utóda és hasonlóan jól vadászik mindenre,mint az apjuk.
2017. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!