Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan fertőtlenítsek egy...

Hogyan fertőtlenítsek egy őzbak koponyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Találtam egy őzbak koponyát az erdőben. Tudom, tudom, a helyi vadásztársaságnak kellett volna elvinnem, satöbbi, satöbbi, de higgyétek el, ti sem akarnátok szóba állni egy olyan társasággal, akik vihar idején, tomboló esőben, villámlások közepette a vizslakutyát a terepjáró tetejére kötik...


Na szóval ez a koponya teljesen csupasz. Ismétlem: csupasz! Ami azt jelenti, csak az agancsai alján van még néhány szőrcsomó, egyébiránt a koponya csontszáraz és teljesen csupasz, sehol egy húsdarab vagy egyéb bármi más.


Valószínűsíthetően már jó ideje szegény ott lehetett az erdőben, hiszen a rovarok teljesen lecsupaszították. Én mégis szeretném fertőtleníteni, biztos ami biztos alapon. Hogyan tudom fertőtleníteni úgy, hogy nem lesz semmi baja? Szeretném díszként felrakni a falamra, nem akarom, hogy megrepedjen, vagy hasonló...


(Ami a fehérítést illeti, az más tészta, azt majd megoldom)



2017. ápr. 3. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Hidrogénperoxiddal szokták kifőzni
2017. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Főzöd kb. 20 percig úgy, hogy a víz az agancstő/rózsa aljáig érjen. Utána lekaparod kés/bicska a szőrcsomókat és hagyod szép lassan lehűlni. utána peroxiddal fehéríted.
2017. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy fontos forrásban lévő vízben főzni. A magas hőmérséklet öli meg a mikroorganizmusokat.

Egyébkén egyszerű, ruhákhoz használt fehérítővel is szépen, probléma mentesen ki lehet fehéríteni a csontokat.

2017. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!