Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Valaki árulja el, miért...

Valaki árulja el, miért keverik össze a gepárdot a leopárddal?

Figyelt kérdés
Pár éve Nyíregyházán egy csaj azt mondta, idézem: "én kajakra nemtom mi a különbség a gepárd és a leopárd között.". Az egyszerű nem épp zoológus ember válaszára vagyok kíváncsi, tudom mi köztük a különbség.
2017. ápr. 12. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert mindkettö "pöttyös", és mindkettö ragadozó, és a legtöbben igen felületesek, nem veszik a fáradtságot, hogy alaposabban megnézzék mindkettöt.

(Én ugyan nem vagyok zoológus, csak egy érdeklödö ember, de szerintem elég szembeötlö a különbség.)

2017. ápr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Hogy a te debil nőismerőseid mit mivel, miért és hogyan kevernek össze, azt nem tudom, de őszintén szólva nem is igazán érdekel. Mifelénk ez nem divat!
2017. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bizonyára van köze ehhez a külső megjelenés pöttyös és hasonló színezetnek, de a névben levő ..párd.. hangzósorrend is hozzájárul a felületesség mellett.
2017. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mittudomain válasza:

Költői kérdésre (főleg hogy leírtad hogy amúgy tudod mi a különbség) költői válasz: Honnét tuggyam miér' keverik össze :D

Tényleg akarsz ilyenekkel foglalkozni? Vagy csak zavar azon emberek mély intelligencia szintje akik nem tudják a különbséget? Vagy magyarázd el nekik, vagy próbálj meg együtt élni a tudattal hogy van aki nem tudja és emiatt már életre sem méltó szánalmas alak..

2017. ápr. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát aki nem tudja hogy mi a különbség a gepárd és a leopárd között, az szerintem egyáltalán nem is ért az állatokhoz...

Én se értem hogy miért keverik össze, pedig a gepárd nem mászik fára, mellesleg sokkal gyorsabban fut, és kisebb, soványabb testalkatú, maximum 75 kiló, a leopárd akár 130 is lehet, majdnem a duplája. Emellett a foltjaik se egyformák, és a gepárdnak a feje is más formájú, mellesleg a szemei alatt egy-egy fekete csík húzódik.

2017. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
na jójó de ha ennyire értesz hozzá, akkor milyen a geopárd? mert azzal is gyakran keverik ...
2017. aug. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!