Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért nevezik az Oroszlánt az...

Miért nevezik az Oroszlánt az állatok királyának?

Figyelt kérdés
Szerintem meg érdemli a tiszteletbeli nevét nagyon​ szép és erős macska 😊
2017. ápr. 17. 08:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Szép,de azért egy tigris sokkal szebb.

Nincs válasz arra a kérdésre,hogy miért nevezik az állatok királyának,mert nincs alapja a címnek.Erős,de vannak amiket nem győzhet le.Pl.rinocérosz,viziló.Lassú is.

2017. ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Talán a hímoroszlán sörénye miatt, és hogy olyan fenséges a viselkedésük :)
2017. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Hímoroszlán sörénye... Talán azért is, mert nem fogyasztanak dögöt, mint pl a hiénák.
2017. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
Cicca
2017. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetes élőhelyükön ők állnak a tápláléklánc csúcsán.
2017. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a hímek sörénye miatt, ami a koronát jelképezné. Szerintem is szép állat, de az én kedvenc macskafélém a halászmacska marad :D

Egyébként a jegesmedve sokkal jobban kiérdemelné ezt a címet, mivel átlagosan kb. háromszor nehezebb egy oroszlánnál. Sőt, a fehércápa mégjobban kiérdemelné a címet, mivel kétszer-háromszor nehezebb a jegesmedvénél. De a kardszárnyú delfinnél nem lehetne nagyobb király, mivel háromszor-négyszer nehezebb a fehércápánál, illetve egy fehércápát is képes kinyírni. Ne kérdezzétek hogy most mit is írtam le, még én magam se tudom xD

2017. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként első válaszoló, a vízilovat le képes győzni, de csak ritkán. A rinocéroszra pedig egyáltalán nem támadnak, amit én se értek, hiszen a víziló nagyobb és nehezebb nála. Egyébként nem lassú, mert 60-nal is képes futni, kb. 12 km/órával gyorsabban mint a víziló és az orrszarvú (ők 48-cal futnak).
2017. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A tigris valoban szebb de semmi sem bizonyitja hogy erosebb hiszen egy kifejlett him oroszlannal nem banik el egy tigris

Amugy szerintem az ereje miatt! :)

2018. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért mert a legerősebb ragadozó és olyan fenséges a sörénye! Staggyra meg ne halgassatok mindig a súlyt nézi :P
2018. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Nem mindig csak a súlyt nézem. Írtam, hogy az orka simán megöl egy fehér cápát is.

Amúgy az oroszlán mióta a legerősebb ragadozó? xD Azért megnézném, hogy mit kezdene egy jegesmedve ellen.

2018. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!