Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek milyen lenne egy...

Szerintetek milyen lenne egy nílusi vízilovat háziállatként tartani?

Figyelt kérdés

Szerintetek milyen lenne egy nílusi vízilovat háziállatként tartani? Az, hogy veszélyes és hatalmas állat, az biztos. Mellesleg egy víztömeg is kéne neki, ahol rendszeresen úszkálhat. Illetve rengeteg növény. Szerintetek milyen lenne egy vízilovat tartani, és mik kellenének hozzá?

Azt hiszem hogy a világon csak 2 vagy 3 ember tart vízilovat. Nemrég olvastam hogy egy 41 éves férfi tartott vízilovat, de valahogy megölte... Mármint, a víziló ölte meg a férfit.


2017. jún. 7. 22:24
 1/10 anonim válasza:
49%
Igen.
2017. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Illegális leginkább:D
2017. jún. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Afrikában minden évben a víziló öli meg a legtöbb embert ,nem a krokodil és nem az oroszlán.Ebből kifolyólag marha nagy élvezet lenne a tartása mert valószínűleg igen hamar kinyírna .
2017. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Drága lenne.
2017. jún. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy és főleg meleg vizes medence, naponta kell takarítani, mert büdös (belepiszkit). Rengeteg szénát eszik és még veszélyes is.
2017. jún. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Illegális? Szerintem kéne valamiféle engedély hozzá és akkor lehetne tartani... pl innen nem messze van egy falu, ahol egy öreg vadásznak pár éve volt két strucca, amikor arrafele jártunk autóval, mindig láttuk őket a kertben sétálgatni.

Az tény, hogy macerás lenne. Meg a kertbe nemnagyon lehetne más háziállatot rakni, mert nagy valószínűséggel megölné :D Aztán téged is megölne. Láttam már olyan videókat, ahol egy kb 3 méteres krokodil egy vízilócsorda közepébe került, és szétcincálták, pedig köztudott hogy a krokodilnak erős páncélzata van.

2017. jún. 8. 13:49
 7/10 anonim ***** válasza:
A strucc veszélyes állatnak minősül (törvényileg) szóval az is illegális volt:D Nem emu volt?
2017. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem emu volt, bizony strucc. Mégpedig kettő. Csak pár éve már nem látjuk őket, szóval vagy meghaltak, vagy elvették a tulajdonostól őket...
2017. jún. 8. 15:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Struccot lehet tartani. Emu is veszélyes állatnak minősül tudtommal. Szinte biztos vagyok abban, hogy lehet rájuk engedélyt kapni, mert nem 1 struccfarm létesült már hazánkban, az más, hogy mekkora sikerrel.

Egyébként a vizilóhoz visszatérve...

Szerintem eleve kettőt lehetne csak tartani, egyedül nem, mert társas állatok. Az hogy lehet-e rá kapni engedélyt megint más dolog. Szerintem magánemberként nem, csak magánállatkertben lehetséges. Meg előteremteni számára a helyet, a takarmányt, a gondozásuk (pl. takarítás) nem feltétlen kis költség és munka.


Egyébként, ha ingyen is kapnám sem tartanám, mert a veszély meg van, hogy megölnek, eléggé veszélyes állatok, évente rengeteg ember halálát okozzák, másfelől meg azért, hogy nézegessem őket a hátsókertben teljesen felesleges.

2017. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az emu nem minősül annak. Ettől függetlenül az:D
2017. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!