Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan horgásszam ki a vakondo...

Hogyan horgásszam ki a vakondot a földből?

Figyelt kérdés
Ha észreveszi, hogy ott vagyok máris menekül, nem tudom elkapni. Megölni meg nem akarom, csak elvinném inkább ki a mezőre, hogy ott túrjon; mert kárt tesz a növényeimben.
2017. jún. 19. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Állítólag sörös üvegeket kell úgy lerakni a földbe, hogy a szájuk a föld felszínével kb. egy magasságban legyen, és olyan vonalban, hogy a szél végig tudja fújni. Olyankor olyan hangot ad ki, hogy a vakond, pocok stb. menekül, mint akit puskából lőttek ki.
2017. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Vannak talajfertőtlenítő cuccok amit a vakond nem kamáz annyira.
2017. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Védett állat, ne horgászd ki!

A sörösüveg módszer hatásos a riasztásra.

.

Nem a növényeid akarja kiturkálni, hanem a gyökereket zabáló lárvákat, rovarokat akarja megenni.

Riaszd el a vakondot, hagyd, hogy a pondrók jóllakjanak!

2017. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
65%
Igen a sörösüveges megoldás nálunk is bejött. Nekem sem volt szívem bántani őket.
2017. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Védett állat. Sehogy. Vegyél riasztót ha nagyon zavar! Nem mellesleg nem tesz kárt a növényeidben.
2017. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a praktikerben vettünk "vakondriasztó" készüléket, ledugod a földbe és hangot ad ki ami kellemetlen nekik. van elemes, és napelemes is. nekünk bevált,átmentek a szomszédba :D
2017. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A sörösüvegopciót máris kipróbálom, majd jelzem, hogy mi történt. Tudom, hogy nem növényevő őkelme, meg alapból állatvédő is vagyok. Csak sajnos azt csinálja, hogy kitúrja pl. a sárgarépa körül, az meg egyszerűen kifordul a földből és már le is kókadt!
2017. jún. 19. 16:20
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Multkor épp locsoltam és elkezdett túrni melettem így hát kiöntöttem.Szépen ki is jött.Felvettem megsimogattam majd visszaengedtem :DDD,Felesleg volt kiönteni de olyan bársonyos :DD
2017. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!