Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Otthonra oroszlan/tigris...

Otthonra oroszlan/tigris lehet tartani?

Figyelt kérdés
Sok a genmodositott állat, esetleg ezekből létezik ?
2017. aug. 3. 20:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Persze, miért ne lehetne?! Kínai boltokban annyi génmódosított plüss oroszlán/tigrist vehetsz, amennyi jólesik!
2017. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
92%

Én hallottam olyan génmódosított macskafajtáról amit a házimacskából és a gepárdból tenyésztettek ki, azt hiszem savannah a fajta neve.

Oroszlán/tigros tartása viszont nem hiszem, hogy legális itt Magyarországon.

2017. aug. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2017. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem macskára gondolok, hsnem inkabb a vadallatra
2017. aug. 3. 21:28
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elefántom van itthon,igaz hogy sokat veszekedik a zsiráffal,de a párduc mindig közêjük csap..:-D
2017. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a törvényben leírt biztonsági kritériumoknak eleget teszel, illetve van az ilyen állatokkal való foglalkozásra érvényes gondozói vizsgád, képesítésed, akkor semmi akadálya.

Komoly előírásoknak kéne megfelelned és akkor még nem biztos, hogy az oroszlánod/tigrised olyan jól érezné magát, mint természetes élőhelyén :(

Asszem, az engedélyeket az illetékes jegyző és a természetvédelmi hatóság közösen adja ki, ám ha védett állatról van szó, akkor a jegyző beleegyezése ellenére elutasíthatják a kérelmet.

[link]

Ha tényleg szereted az állatokat és tartáshoz megfelelő helyed/ feltételeid is megvannak, szerintem akkor is tegyél le erről a kívánságodról!

A "génmódosított" vadmacskákat (ha vannak ilyenek) , nem hiszem, hogy szabadjára engednék a laboratóriumi és szigorúan őrzött helyekről.

Kisebb cica nem jó?

2017. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igazából valami különleges állatra vágyok. Ami nem hétköznapi
2017. aug. 4. 10:23
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

rovar? hüllő ? melegvérű állat ? Tényleg nem tudod sacc/kb körülírni, mit akarsz és mik a lehetőségeid? Találomra nem válassz házikedvencet, mert a csatornában, menhelyen, jó esetben az állatkertben "végzi".

És --bár totál lehetetlen, irrelális kívánság, de -- miért ragaszkodnál vmi génmódosított izébigyóhoz, amiről talán még a kitenyésztői se tudnák pontosan, miként "működik" ?

2017. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Ugye, nem vmelyik sci-fi, vagy valamelyik tahó újgazdag bolondériájáról készített film ártott meg?

Jó eséllyel "állatkínzás" lenne a történet vége.

Maradj meg a realitások szabta keretek között, válassz valami egyszerűbbet, amihez te is tudsz alkalmazkodni és ő is az élőhelyedhez, a feltételekhez, a te képességeid szabta "határokhoz".

Városlakó vagy, betonban? vagy faluhelyt vhol? Szakképesítésed, pénzed? Majom, elefánt, oroszlán és egyéb "nagyvad" miatt még a cirkuszosokat is keményen megszívatják, ellenőrzik.

Nem úgy működik , hogy "megvetted, oszt lásd el!"

2017. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Tarts valamilyen vadmadarat , azok kozul a vedettekhez engedely kell (pl kuvik , sas , ölyv , .... sólymászmadarak.) De ami nem vedett szerintem ahhoz semmi de nem biztos . Pl: varju, kormorán ami nagyon kulonleges. Ha megkerdezel egy solymaszt az tokeletesen elmondja es be lehet oket tanitani is a varjak pl nagyon viccesek tudnak lenni. Ezt tudom ajanlani mert en nagyon megszerettem a madarakat.
2017. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!