Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Róka tartás? Menete? Engedélye...

Róka tartás? Menete? Engedélyek? Hogyan?

Figyelt kérdés
Én rókát szeretnék tartani! Valami segítséget kérnék hogy tudnám megvalósítani a tervem hisz nem egy egyszerű háziállatról van szó! Mi kell hozzá? Honnan tudok venni? Mik a teendők?

2017. aug. 15. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Azt nem tudom, hogy venni honnan tudsz, de azt tudom, hogy nem érdemes rókát háziállatként tartani, mivel nem az. Vadállat. Ketrecben kell tartanod, rabságban. Soha nem lesz olyan szelíd, mint egy már rég háziasított állat (pl. kutya). Nem nevelhető igazán. Ivarérés után pedig kifejezetten büdös a vizelete.
2017. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
51%

Én is nagy rókafan vagyok, imádom őket, de amennyire én tudom, nem lehet legálisan tartani őket itthon. :(

Plusz a róka sajnos vadállat, s még ha kicsi kora óta is neveled, az ösztönök még működnek benne.

Egyébként külföldön foglalkoznak azzal, hogyan lehetne rókát háziállattá konvertálni (szebben nem tudom megfogalmazni, mert ugye itt arról van szó, hogy az alapvető "beállítódásaikon" módosítanak), de örökbe fogadni nem lehet még őket. Majd talán 1-2 generáció múlva.

Átérzem a lelkesedésedet, én is nagyon szeretnék rókát tartani, de sajnos ez nem csak a vágyainkon múlik, hanem az állat alapvető tulajdonságain is - ami nem teszi lehetővé, hogy háziállat legyen. Vadállat. Addig is a természetben gyönyörködöm bennük. :)

2017. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ejj de jár :(

Látok sok ilyen videot hogy otthon a kerdben játszanak a rókával és olyan kár hogy itthon ez nem megy! :(

De köszönöm a válaszokat! Talán késöbb még össze jöhet a dolog! :D

2017. aug. 15. 22:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy vadászt és érdeklődd meg tőle a menetét :) Tudtommal a róka nincs olyan szigorú szabályozás alatt, mint más vadállatok, az viszont kikötés, csak igazoltan vadásztól beszerzett példány tartható fogságban.
2017. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy vegyé.Gyere én adok van sok igaz veszettek meg a vadász lelövi őket ha szólok hogy van de azért jöhetsz egy próbát megér.
2017. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy csak vicceltem hogy gyere el,veszett rókát senkinek nem adnék,életveszélyesek és amúgy is meghalnak egy idő után.
2017. aug. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4/6

Erdész-vadásznak tanulok de ilyet még nem hallottam! Köszi ismerősök között érdeklödöm majd akkor...eszembe se jutott ez! :D

2017. aug. 17. 01:11
 8/9 .,,.,,.,, ***** válasza:
0%
Jöhetsz hozzánk,van a kertben bőven, viheted ingyen amennyit akarsz, csak annyi hogy el kell öket kapni. De ha elkaptad akkor vigyázz nehogy meglásson a szomszéd, mert nagyon szeret a rendőrségen jelentgetni. :)
2017. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csótár A nikó válasza:
0%
Ha tényleg szereted a rókát,elfelejted ezt az 5letet.Nem háziállat,nem emberbarát.Ketrecben,fogságban meg mi értelme lenne nevelgetni?
2017. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!