Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Balta hatásos vaddisznó ellen?

Balta hatásos vaddisznó ellen?

Figyelt kérdés

Holnap gombázni akarok menni. Sötétben indulnék el, mert messze van az a rész.

Valamit szeretnék vinni, amivel megvédhetem magamat, de nem tudom van-e értelme?

40 km/h-val rohan felém sötétben egy 150 kilós kan, akkor mennyi esélyem van eltalálni? Ha el is találom, attól még nekem robog a teste.


Régebben egyébként rendszeresen járkáltam sötétben az erdőben, csak az állatok nagyon elszaporodtak, és volt olyan eset is, hogy futott felém a disznó, azóta félek sötétben erdőbe menni.


Nagyon jó ötletnek tűnik a balta, be szerintem nagyobb eséllyel botlok meg, és esek bele a baltámba, minthogy egy vaddisznó ellen sikeresen védekezzek vele.


Van egyébként egy nagyon erős lámpám. A tipikus szekérutat kb. 50 méteren teljesen bevilágítja lombkorona magasságig. Azzal jól el lehet vakítani bármilyen vadállatot, vagy nem érnék vele semmit sem, mert jó a szaglásuk?


2017. aug. 26. 20:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Amúgy ha rohanna felém egy vaddisznó, és elkezdenék hadonászni egy baltával, akkor nem magammal csesznék ki?

Tudtommal a vaddisznó kifog kerülni, nem lenne szerencsés pont arra mozdulni, amerre kiakarna kerülni...

2017. aug. 26. 20:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon támadnak ám a vaddisznók! Komolyan hallottál mostanában olyat hogy túrázókat megsebesítettek volna?


Felesleges a balta,ha világítasz tehát messziről észrevesz az állat akkor el fog menekülni. No meg nagy mázli kell hogy tényleg el is találd vele,elöbb ver le a lábadról. Egy gázpisztollyal többre mennél.Nagyot durran ami nem jó ómen a disznónak mert egyetlen ellensége a puskás ember is durrog,no meg az erős paprika kivonat az ő szemét orrát is csikarja.

2017. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha msotanában mész az nem para, majd szeptember közepén van nagyobb kockázat, de akkor sem igazàn a kanok, hanem a malacokat védő kocák. Felmászol egy fára, vagy rugd meg az orrát, egyebet nem tudsz csinálni, a balta sem öli meg egyből, lehet hogy csak felhúzod, idegesebb lessz.
2017. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Egy középkori harcos kezében bizonyára hatásos lenne ne már baltával mész vaddisznóra.:D A lámpáddal és talán egy riasztókürttel, vagy valami hasonló hangos dologgal szerintem jobban járnál. Esetleg énekelgess a sötétben, még az is hatásosabb mint egy balta olyan ember kezében aki nem tudja és szerintem nem is meri ölésre használni.:D
2017. aug. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mire olyan közel érne hogy baltával megsebezd, az már régen rossz.


Plusz mi van, ha nem sikerül egy csapásra megölni? Ha nem szalad el, hanem dühében és fájdalmában neked esik?


Inkább adj hangot, tudasd hogy ott vagy, nem érdeke a harc veled.

2017. szept. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!