Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A nyest elűzéséhez, ha bekapcs...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

A nyest elűzéséhez, ha bekapcsolom a rádiót abban a helyiségben, aminek a padlásán előszeretettel tartózkodik, nem veszélyes a rádiót úgymond "magára" hagyni áram alatt akár egész éjszakámra?

Figyelt kérdés
Köszi a választ!

#áram #nyest #egész #elűzéséhez #rádiót #éjszakámra
2017. szept. 16. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem veszélyes. :)
2017. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Helyesen írva: éjszakára


Most ne értsd félre én arra gondoltam, hogy történhet-e valami rövidzárlat, vagy ilyesmi a rádióval. Nem a rádiót féltem a nyesttől, ha esetleg erre gondolsz. Bár, ha megrágná a vezetéket és a nyestet áramütés érné, az nem érdekelne, (nem is védett állat a nyérccel ellentétben), mert akkora zajt csapnak ketten a padláson, hogy az idegeimre mennek. Most van a párzási időszakuk, vagy mostanában zajlik le ez a ceremónia náluk. Hogy a fene egye meg ezt a szar vadállatot, hogy ennyire urbanizálódik!

2017. szept. 16. 20:08
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem.Nálunk kb 2 éve megy és alig volt még kikapcsolva,lehet nem is volt max áramszünetnél.Mi csak le szoktuk halkítani ha épp zavar.
2017. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Annyi baj lehet, hogy a kormánypropaganda a nyest agyára megy.
2017. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

11:18-s Válaszoló! A két év alatt sikerült elűzni a nyestet? Remélem, igen!


12:09-s Válaszoló! Nagyon jó! :D

2017. szept. 17. 15:08
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem.Nálam a kutya űzte el de szerintem görény volt.Amúgy se a villany se én nem zavartam.Ezeket a kis ragadozókat nem lehet ám csak így egyszerűen elűzni holmi rádiókkal.Én mindig azt mondom lehetnek kivételek de a biztos az mikor én magam viszem el jó messzire őket.
2017. szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam már, csak nem tudom megvenni a drága szupercellának nevezett nyest élve fogó csapdát. Az olcsókat pedig szétrágja.
2017. szept. 17. 16:41
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyébként okos kis állatok, az ember nem tud túljárni az eszükön. Nagyon jól alkalmazkodtak a környezetükhöz. Most már városon és falun, a legszélén lakott házakba is bemerészkednek. Már arról is hallottam, hogy beljebb is jönnek, nem csak a legszélén lakott házakba.
2017. szept. 17. 16:46
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Biztos, hogy nyest az a nyest, és nem pl mogyorós pele? Azok tudnak irgalmatlan zajt csapni, a nyest sokkal óvatosabb. Bár mondjuk párzási időszakban semelyik állat sem óvatos. Próbáld meg élvefogó csapdával elkapni, vagy ultrarövid hullámokat kibocsájtó nyestriasztóval távol tartani. Utolsó mentsvárként menj el a fodrászhoz, kérjél tőle egy nagyobb adag hajat, és azt szórd el a padláson.
2017. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mogyorós pele is lehet, de mivel láttam az állatokat augusztus végén a diófa ágán, fehér mellényesek jellegzetes nyest mozgással, épp a tetőre ugrottak rá és mikor észrevettek órási iramban elfutottak a garázs tetején keresztül a szomszéd kertjébe. Ezen kívül a jellegzetes végterméket is láttam az udvaron, és egyszer benéztem az egyik lyukon hallottam azt az érdekes nyüszítését is, amit akkor hallat, ha veszélyben érzi magát.

[link]

Kértem fodrásztól hajat is és egy-két hétig nem jött utána megszokta azt is. :(

2017. szept. 17. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!