Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Van még olyan, hogy valaki...

Van még olyan, hogy valaki befogad egy kisfarkast és az kutyaként tiszteli a gazdáját és szocializálódik?

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, és nem is volt. Az ELTE Etológia tanszékén ott szakdolgozó leendő biológusok fogadtak be kisfarkast, de a szocializáció abban merült ki, hogy nem féltek emberi környezetben, illetve lehetett őket valamennyire pórázon vinni. A farkasból soha nem lesz olyan, mint a kutya, nem fogja kutyaként tisztelni a gazdáját. A fenti kisfarkasok kivétel nélkül kiköltöztek telepre, falkába, amint a növendék koron túljutottak, és már túl nehéz volt velük bírni/együttélni.
2017. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, nem volt és nem lesz. A farkas vadállat és akkor is az marad, ha emberek között nő fel.
2017. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az amerikai menhelyek tele vannak hibrid keverékekkel, farkas-kutya, mert NEM kutyák.. és nem bírnak vele!!

azt hitték jópofa, meg kutya, hát dehogy...

a kutyák is a szelídebb farkasok leszármazottjai! Bizonyos helyzetben előtör belőlük a farkasvér!! Nagyon más a farkas és a kutya...

2017. okt. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2017. okt. 23. 12:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan volt, hogy valaki befogadott kisfarkast, de olyan nincs és nem is volt, hogy kutyaként tiszteli a gazdáját é szocializálódik.
2017. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért linkelted be azt a kutatást, amit az első válaszoló is említett?
2017. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem, nincsen. a vadállat az vadállat. ösztönöket nem pár generáció alatt formálta meg az ember, hanem évezredek alatt.

volt egy magyar doku, nagyon érdekes kísérletet folytattak benne. egy csapat farkaskölyköt neveltek olyanok, akiknek volt kutyás tapasztalatuk. és megfigyelték a farkas a problémákat egyedül oldja meg, nem igényli az ember segítségét, mint a "puhány" kutya, aki ha nem fér hozzá a kajához, akkor vinnyog az embernek és nézi a gazdát segítségkérően. a farkas addig cibálta a kerítést, amíg lyukat nem fúrt, egy pillanatra se jutott eszébe a segítség kérése.

2017. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

..a farkaskeverékek, csehszlovák farkaskutya vagy akár a tamaskán..bár azt nem tudom...minimum négygenerációra felmenően kell rendelkezzen farkasőssel és itt a felmenőn van a hangsúly.....tehát a hibridek sem farkasok félig és ismétlem, Amerikában tele vannak a menhelyek mert nem tudnak együtt élni..nem is lehet nem háziállat. Egy kínszenvedés lehet mondjuk kertben tartva....is...néztem az állatkerti farkasokat és meghasad a szívem:(


a juhtubon rengeteg farkasos videót találsz...én már simogattam farkast, amúgy:) veresegyházi medvepark..imádom őket..!


https://www.youtube.com/watch?v=sXjz4YTmSP4

2017. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
..amúgy itt van egy hófehér husky teljesen olyan mint egy farkas!!:) kissé rajzos, de ha ránézel ilyen fehér mint a mező amibe most írok.. egyszerűen gyönyörű!! Szóval inkább velük foglalkozz jóval szociálisabbak nekem van kutyám eszméletlen milyen odaadó és hűséges!!
2017. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mem akarok farkadokat tartani, csak így eszembe jutott :D

Amúgy a Tamaskannak nincs farkas őse, egy amerikai nővel beszéltem Facebbokon, Svédországból vitte a kutyáját! Nem törzskönyves fajta.

A kutatást meg azért linkeltem be, hogyha valaki rátalál a kérdésre, olvassa el! Én sem tudtam, hogy van ilyen. Nem éppen arról van benne szó, mint az első írt. Érdemes elolvasni!

2017. okt. 23. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!