Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Min múlhatott az, hogy a...

Min múlhatott az, hogy a bonobók "szeretkezz, ne háborúzz" viselkedése helyett a csimpánzok agresszív viselkedése ragadt ránk és az "fejlesztettük" még agresszívabb szintre?

Figyelt kérdés
Úgy tudom körülbelül ugyan olyan közeli rokonságban vagyunk a bonobókkal mint a csimpánzokkal, szóval min múlt a dolog? Egyszerűen szerencsétlenek voltunk, vagy valami más oka volt?

2017. okt. 27. 13:17
 1/8 anonim válasza:
44%
Szerintem fajfenntartás szempontjából ígéretesebb volt ez a fajta viselkedés.
2017. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, talán. Viszont a csimpánz és a bonobó is ugyan abba a kategóriába van besorolva (Veszélyeztetett (EN)).
2017. okt. 27. 13:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Se a csimpánz se a bonobo nem az ősünk. Így nem rahadhatott ránk egyiktől sem semmilyen tulajdonság. Volt egy közös ősünk velük.....de annak sejtelmünk sem lehet a viselkedéséről.
2017. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Csimpánzok közt jóval gyakoribb a verekedés és az erőszak mint az emberek közt.
2017. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Igen, az emberek rejtett módszerekkel csinálják ki egymást, tettetve, hogy a barátaid. A csimpánzok legalább őszinték.

2017. okt. 27. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Mert mi egy beteges faj vagyunk. Igenis a szeretkezni kell nem háborúzni! Éljen a hippimozgalom,a háború szar!
2017. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, most ez nem tudom, hogy gúnyolódás-e vagy nem, de hiába gúnyolódsz ha az.
2017. okt. 27. 15:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A többi emberszabásútól +/- 3 millió éve leváltunk, így semmiféle közös eredet sincs a viselkedésünkben. Sok-sok emlősfaj úgyszintén nagyon agresszív tud lenni fajtársaival, ha táplálékról vagy szexpartnerről van szó.
2017. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!