Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Így szabad szelidíteni rókát?

Így szabad szelidíteni rókát?

Figyelt kérdés

Rókát szeretnék megszelidíteni,tudom hogy nem megy az egyik napról a másikra, félre értés ne essék nem szeretném azt hogy megszelidítem valamennyire és bezárom egy ólba élete végéig aztán meg csak 2 napig lesz cuki utánna sz@rok rá,NEM én ezt úgy képzeltem el hogy, virsli darabokat szórok ki az erdőbe és egyre közelebb szórom a házamhoz (a házam mögött van egy 1ha-s kaszálóm a lovamnak,és annak a végében van egy nagy erdő)és ezt addig csinálom amíg egy róka nem lesz anyira szelíd hogy bent maradjon az udvarba ha kijövök és egyre közelebb szórom magamhoz a virslit/húst és 3-4 nap után megpróbálom megsimogatni,úgy jó?

Természetesen utánna is etetném ha már magamhoz szoktattam,kutyám nincs és nem is akarok!

Még annyit kérdeznék hogy egy róka lehet káros a lovamra nézve?



2017. nov. 11. 18:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen.
2017. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A környéken sok róka van innen jött a gondolat, még annyi hogy káros lehet a lovamra nézve?

!!!LÓ nem póni!!!

2017. nov. 11. 18:58
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Kisgyerek vagy még?
2017. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
97%
A róka az erdőbe való, nem háziállat. A kérdésedre válaszolva: a lónak csak akkor lehet baja ha pl. Veszett a róka és megharapja.
2017. nov. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Na most akkor lovad van vagy pónid? Nem ugyan az, de gyanítom hogy vagy gyerek vagy vagy valami baj van az értelmi szinteddel. Erről a rókás hülyeségről meg nyugodtan mondj le, soha nem fog a közeledbe menni, max éjjel elviszi az erdőbe kirakott virsliket, de okosabbak ezek a jószágok annál hogy odamenjenek hozzád.
2017. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
A róka vad állat, nem lehet társállatként tartani. Egyébként az oroszok kb 30 éve próbálkoznak a háziasításával. Sikertelenűl
2017. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Lovam van nem pónim,nem háziasítani akarom csak szelídíteni akartam volnaés nem vagyok gyerek!24 éves vagyok és csak kíváncsi voltam hogy meg lehet-e szelídíteni egy rókát
2017. nov. 11. 19:23
 8/16 A kérdező kommentje:
Eddig a negyedik a leg értelmesebb,mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 11. 19:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anno odáig fajult a helyzet, hogy a róka már ott evett minden este a macska táljából, ott várta türelmetlenül, mikor teszek ki valamit. Megsimogatni ugyan soha nem hagyta magát, tartotta az 1 méteres biztonsági távolságot. Evett, én meg mellette locsoltam a kertet esténként. Ha léptem egyet felé, elkezdett hátrálni. Következő nyáron meg a kis rókák ott ugráltak, azt el kellett rakni a teraszról a cipőket, mert mindig széthordták, szétmarcangolták. Simogatni nem lehetett őket se, nagyon félénkek voltak, jó 10-20 méter távolságot tartanak az embertől. Ennél közelebbi viszonyba soha nem kerültem velük. (Ez sajnos nem megy 3-4 nap után. Ezek nem estek át azon az évezredekig tartó szelídítésen, mint a kutyák, macskák.) Erdő mellett lakom. Mindez már régen volt. Mostanság nem jár be róka a kertbe, de sötétedés után mindig végigvonul egy az utcán, és szagolgatja a kirakott kukákat. Nyestekkel ugyanígy vagyok, azok meg a tetőt szokták végigjárni, azokkal is úgymond ismerjük egymást, de sose szoktak úgy hozzám, mint a kóbor macskák szoktak.


Az kétségtelenül működik, hogyha egy helyre rendszeresen ennivalót teszel ki, akkor ott lesz forgalom: macskák, szarkák, rókák, nyestek, sünök... Ezek végső soron mind ugyanazt csinálják: esténként sorra végigjárják a falu összes kutya- és macskatálját.

2017. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez kóbor kutyával működne, vadállattal esélytelen.


Sajnos nem vagy Disney hercegnő

2017. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!