Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mivel tudnék védekezni a...

Mivel tudnék védekezni a medvék ellen?

Figyelt kérdés
Mostanság nálunkfelé nagyon sok a medve , emberekre támadnak,a fő úton járkálnák , és én mindennek a tetejében az erdő mellett lakom, már nappal is garázdálkodik.Mit tudnék tenni , ha szembe mennék egyel?Tanácstalan vagyok és már nagyon félek.Az udvaron van egy juhászkutyám és őt is féjtem, főleg éjjel... valakinek valami tanácsa lenne számomra S.O.S.(a hatóságok akkor se tesznek semmit , ha már ott az ajtóban)

2017. nov. 23. 19:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem túl nagy méretűek, inkább feketés szürkés a színük , meg sötét barna..de épp elég, ahoz ,hogy pánikot keltsenek és megk ergessenek.
2017. nov. 23. 19:05
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
be kéne szerezni valami önvédelmi fegyvert, a lőfegyverek esetében legtöbbször engedély kell, így én egy nyílpuskát vagy egy íjat ajánlok, esetleg egy kissebb fejsze amit neki tudsz hajítani, de ezt csak akkor ha már ténylegesen nem tudsz mást tenni, elvileg halottnak kell magad tettesd még ez a módszer van mert akkor elveszti az érdeklődést.
2017. nov. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg se szabad pöckölni a medvét , nem hogy meglőni,vinnének is a börtönbe..komoly!
2017. nov. 23. 19:07
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
1. vagyok, erről nem tudtam, akkor esetleg egy nagyon erős elemlámpát vagy lézert ajánlok talán attól megijed.
2017. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Persze nyílpuska meg balta. :D Megölni akarod, vagy felhergelni? :D
2017. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nagy zajt csapsz akkor elmennek. Esetleg megpróbálhatod ezt is: https://www.youtube.com/watch?v=QkrzvRaJvew


#1

Európában többnyire 15000 és 50000€ közötti bírságra számíthatsz ha kilőssz egy medvét, esetenként letöltendő.

2017. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
19%
rakjal ki mergezett hust, fagyallot fecskendezz egy levagott tyukba es bogozd fel a keritesre. a hatosag ugy sem tesz semmit, tobbre becsulik a medvet mint az embert akarmi tortenik.
2017. nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

NE tettesd magad halottnak, mert két percen belül az leszel!


Max a "behódoló póz" jöhet be (összegömbölyödsz - letérdelsz és leborulsz, kezeket kulcsold a tarkódra) amivel azt mondod, hogy beismered hogy ő az erősebb.


Szerezz valami nagyon éles hangot és/vagy fényt kiadó cuccost, az elijesztheti, valamint ha arrafele sétálsz, mindig adj ki valami hangot, tudasd hogy ott vagy - a mackónak sem érdeke veled bunyózni, ha teheti kikerül.

2017. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Paprika vagy gáz spray? De lehet, hogy csak feldühítenéd vele...
2017. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2017. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!