Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyha össze verekedne az...

Hogyha össze verekedne az állatok királya (oroszlan) es egy tigris (nem szibériai) melyik győzne?

Figyelt kérdés

Szerintem az oroszlán mivel kicsit nagyobbb és erősebb a harapása de kiváncsi vagyok a vélemenyetekre


Koszii


2017. dec. 3. 10:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Ez attól függ milyen napja van a tigrisnek, kialudta-e magát, buliztak-e előző éjjel malackával a 100 holdas pagonyban, mennyi kedve van afrikába utazni hogy találkozzon oroszlánokkal.
2017. dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
86%

Feltételezem 2 hím párbajára gondolsz. Szerintem a tigris előnyben van olyan téren, hogy talpraesettebb, mivel egyedül él, míg az oroszlánok annyira nem (kivéve a hímek időnként). Ránézésre a tigris mozgékonyabbnak tűnik, az oroszlán erősebb talán, de érdekes kísérlet lenne.


Bár van pár állat ami ellen ketten együtt se mennének sokra: grizzli, elefántbika, aligátor...


Amúgy túlzásnak érzem ezt az állatok királya dolgot, szerintem laza 1 v 1-ben van pár állat ami elverné a királyt, lásd a fenti 3 állatot, igaz fontos hogy milyen környezetben csapnak össze, hóban a szibériai tigris a nyerő, sík terepen az elefánt simán eltapossa, erdős-mohás-patakos részen a medve nyerne, szavannai folyóban az aligátor, őserdőben az anakonda.


Viszont ki is a király? A nyílbéka mérgétől mind elpusztulnának. Vagy ott a hangya ami a saját tömegének sokszorosát elbírja hosszabb távon is, erre az oroszlán, tigris, grizzli, elefánt stb. nem képes.

2017. dec. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%
A kérdést ki lehetne próbálni élőben is. Hiszen a tigris és az oroszlán tud párosodni egymással. Így valszeg egy nőstényért harcolnának.
2017. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
tigris jóval nagyobb, nem egy kategória
2017. dec. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat de szerintem nem sokkal nagyobb a tigeis sot talan ugyan akkora es igen latcolag az oroszlan erosebb es szerintem nem csak latszolag megegyszer koszi a valaszokat
2017. dec. 3. 17:15
 6/35 anonim ***** válasza:
55%

Ha tudod a választ, akkor miért kérdezed?? :)


Amúgy még egy hím oroszlán(gondolom arra gondoltál, nagy sörénnyel), ami jóval nagyobb, mint egy nőstény, sem egy kategória egy tigrissel.

Tigris átlag 50 kg-al nehezebb, és sokkal agilisebb, plusz úgy fejlődött ki, hogy egyedül gyilkol, az oroszlán meg hordában (mint a cigányok)

2017. dec. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
De ha egy him osroszlán es egy tigris verekedne ekkor szerintem az oroszlan nyerne
2017. dec. 4. 06:05
 8/35 anonim ***** válasza:
53%
Oké, szerintünk meg nem.
2017. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Hat valaki szerint nem valaki szerint igen valaki szerint dontetlen!!!!!!!! De mert lenne a tigris erosebb mikor az oroszlannak ott van a nagy sorenye meg nagydarababb robbosztusabb a tigris mozgekonyabb de nem robbosztusabb !! Amugy koszi a válaszokat 😒😁☺
2017. dec. 4. 19:44
 10/35 anonim ***** válasza:
Azt írja, hogy látcólag, hát ezt nem hiszem el.
2017. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!