Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Denevért lehet szelídíteni?

Denevért lehet szelídíteni?

Figyelt kérdés
Most néztem egy filmet, a Farkasölőt, amiben volt egy nagyon cuki szelíd(ített) denevér. Tényleg létezik olyan, hogy meg lehet szelídíteni egy denevért, ami nem repül el és szót fogad stb. vagy ez csak egy filmes trükk?

2017. dec. 9. 03:57
 1/4 anonim ***** válasza:
8%
szerintem lehet! De hogy szót is fogadjon, azt már kétlem. Legalábbis bonyolultabb feladatoknál
2017. dec. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

A denevér nagyon aranyos és érdekes állatfaj. Emellett pedig szigorúan védett.

Keress rá, hogy denevérek éjszakája :) Nagyon jó proram augusztus-július környékén szokott lenni. Kutatók befogják a denevéreket, egy csomó hasznos dolgot megtudhatsz róla. Mi még meg is simogathattuk :3 *.* Nagyon jó volt


De ezek nem kutyák hogy szót fogadjanak. Szerintem szelidíteni se lehet :D


Hidd el a denevérnek is úgy jó ha békén hagyod és csak messziről figyeled

2017. dec. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom ez egy elméleti kérdés, és nem tervezel fogni egyet :)


Szerintem lehetséges trükkökre tanítani, bár biztos nagyon, nagyon bonyolult és hosszadalmas folyamat árán - ki kell találni, hogy mi motiválja, mivel lehet jutalmazni és hogy hogy tudod rávenni, hogy azt csinálja amit te szeretnél. (pl. repüljön 8-as alakban)

2017. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Hiába az echolokációs (hang alapú) vadászat és a jó reflexek, intelligenciájuk mégse éri el a patkányét. Szociális állatok is, de táplálékszerzés során nem függnek a másiktól (leszámítva persze a vámpírdenevéreket), így aligha lehet megtanítani bármire is.
2017. dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!