Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a folyamat az esetben ha...

Mi a folyamat az esetben ha valaki szeretne farkast birtokolni/tartani?

Figyelt kérdés
A felelős tartás érdekelne nem az a "16 éves vagyok szeretnék kutya helyett farkast mert tetszik.." Az engedély érdekelne ami szükséges hozzá, utólagos kötelezettségek egészen a farkaskölyök/kölykök beszerzéséig.

2017. dec. 18. 22:57
 1/6 anonim válasza:
52%

Haveromnak volt farkasa elvileg kiskorában "kapta" és eléggé kivolt mikor elpusztult, pedig egy nagyon érzelemmentes, morbid humorú figura psychopata családdal (Milyen családban buli az, hogy együtt szétverünk egy jó állapotú zongorán és azon sztorizgatunk röhögve, hogy "öreganyám majdnem fejbeverte egy billentyű?") - sajnos az engedélyeket nem tudom... De kíváncsi lennék rá, bár én maximum hollót tartanék, ha lenne rá időm és pénzem.


Bár most elég nekem a macskám... A kis Figaro :D

2017. dec. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Farkaskutyát engedély nélkül tarthatsz. A farkas mivel nem egy szelídíthető állat, nem lehet háziállatként tartani, nemzeti parkban vagy állatotthonban (mint a Veresegyházi) önkormányzati engedéllyel lehet.
2017. dec. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%

1. A szürke farkas Magyarországon egyelőre védett faj. Mint ilyen, vonatkozik rá a természet védelméről szóló 1996. évi LIII. törvény.


"43. § (1) Tilos a védett állatfajok egyedének zavarása, károsítása, kínzása, elpusztítása, szaporodásának és más élettevékenységének veszélyeztetése, lakó-, élő-, táplálkozó-, költő-, pihenő- vagy búvóhelyeinek lerombolása, károsítása.

(2)126 A természetvédelmi hatóság engedélye szükséges védett állatfaj

a) állományának szabályozásához;

b) egyedeinek gyűjtéséhez, befogásához, elejtéséhez, birtokban tartásához, idomításához;"


Szóval engedélyhez kötött az egyedek tartása, de ilyen engedélyt elég nehéz szerezni.


2. A faj szerepel a 85/2015. (XII. 17.) FM rendelet

(a veszélyes állatfajokról és egyedeik tartásának szabályairól) mellékletében.


"(2) Közepesen veszélyes állatfaj egyedének tartása azon természetes személynek engedélyezhető, aki

a) cselekvőképes,

b) a 7. § szerinti képesítéssel vagy szakmai tapasztalattal rendelkezik,

c) rendelkezik a (6) bekezdés szerinti valamennyi szükséges hozzájáruló nyilatkozattal, és

d) amennyiben jogszabály másképp nem rendelkezik, biztosítja az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól szóló miniszteri rendeletben előírt tartási és a 4. mellékletben előírt biztonsági feltételeket."


Szóval még több engedélyt és nyilatkozatot kell(ene) beszerezni, amik közül van amit gyakorlatilag lehetetlen. És még megfelelő szakértelmet/végzettséget is kell igazolni.

2017. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobban jársz - egyelőre - egy ebfarkassal szerintem. A farkas merőben más, idővel kezelhetetlen lesz, ha pedig kötődtök pl egymáshoz, ha el kell menned valahova, mit csinálsz vele? A lakást a csehfarkas is leszamálja borítékolom Neked, egy farkas meg miszlikre szedi. Lehet venni nyilván farkaskölyköt fekete importból,de fél évesen nem fogsz bírni vele, ha olyanja lesz. Szerintem vegyél egy csehfarkast, nekem van egy pár, hidd el nem németjuhászos egyik sem, megvan a farkas feeling csak mégsem olyan durván. Ha meg esetleg olyasmit tanulsz, ahol lehetőség adódik tanulmanyozni, vagy olyan végzettséget szerzel, ahogy az előttem szóló írta, akkor ha megvannak a szükséges feltételek, ismereteid, valamint az engedélyek, tudsz legálisan tartani.
2017. dec. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) feketén felelőtlenül biztosan nem fogok venni mert ha bármi van nem akarok pórul járni. Egyébként cseh farkas van és néha kell neki a szigor meg a vaskéz viszont vele egész egyszerű a dolog ott is a dominancia és az akaratom szabályaim betartatása a lényeg.. persze a farkas teljesen más
2017. dec. 19. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne akarj farkast tartani, mert nem egyszerű... nekem volt farkasom, kölyökként találtam rá, hazavittem, és neveltem. Mi a hegyekben laktunk külföldön, nem itt, ott senkit nem érdekelt, hogy nekem farkasom van.

Maga az állat vadállat, de ha te neveled fel, gondoskodsz róla, hozzád nő, és ugyan olyan hűséges lesz, mint egy kutya, csak ugye ezzel kiölöd a vad ösztönt belőle, és ettől kezdve neked kell gondoskodnod róla élete végéig, mert ő már ilyen formában képtelen vadon élni, és elpusztulna. Felnőttként sem fog megvadulni, ő melletted nő fel, neki az lesz a normális környezet, amit te adsz neki. Egyetlen gond lesz, az, hogy időnként éjszaka szökni fog, de ez nem folytonos, ahogy megfigyeltem az évek alatt, évi 8-10 alkalom. Egyszer sikerült elszöknie, de észre vettem, esős idő volt, napok óta esett, nem volt más megoldás, éjszaka nekiindultam a hegynek futva, tudtam hogy hova fog menni, hajnalra értem utól, és ölbe hoztam le a hegyről. Megverték, de nem ölték meg, ismertem a helybeli falkát, tudtam hogy nem fogják megölni, csak megverni... hosszú évekig volt mellettem, és soha többet nem szökött el. Nem volt helyes döntés az, hogy én neveltem, és idővel nem szoktattam be a vadonba, de mint mondtam, onnam kezdve élete végéig gondoskodnom kellet róla. Szóval ne akarj farkast, mert nem egyszerű dolog tartani, aki nem hegyi emberként nőtt fel, annak meg főleg

2017. dec. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!