Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyire lehet veszélyes?...

Mennyire lehet veszélyes? Vaddisznó

Figyelt kérdés

Sokat járok erdőben, és mindig azt mondták hogy ha vaddisznóval találkozok hangosnak kell lenni akkor elszalad. Párszor futottam már össze velük de mindig pusztán a lépteim zajától hanyatt-homlok menekültek. Az utóbbi fél évben viszont kétszer is találkoztam olyannal amelyik biztosan hallotta hogy közeledek, majd mikor én is meghallottam hangosan szóltam. Erre ahelyett hogy elszaladt volna visszaröfögött. Legutóbb ma volt ilyen. Nem tudom mi ilyenkor a teendő de azonnal menekülőre fogtam, és utána végig féltem, nem is nagyon mertem elhagyni az utakat, pedig bent a sűrűbe szeretek mászkálni (ez meg még az úthoz is közel volt-szerencsére).


Miért csinálják ezt? Megtámadna, vagy pusztán csak nem vesz komolyan? Eddig nem féltem a vadaktól de mostmár tőlük kezdek... Ha esetleg elkezdene követni vagy felém ront akkor mi a teendő? Fára mászni nem tudok. Gázspray mindig van nálam, de az lehet kevés és csak mégjobban felhetgelném. Valami ötlet? Vagy nem kell félnem, (ha nincs malaca) nem fog támadni?


2018. febr. 1. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
A vaddisznó NEM eszik embert csak akkor támad, ha felingerled,egyébként hogyha hangos vagy az erdőben (énekelsz, beszélsz vagy mit tudom én) oda se mer menni!
2018. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell félni nem fog megtámadni, ő jobban fél tőled , nem fog elkezdeni követne nem akar bántani max akkor bántana ha rászaladnál a sűrűbe de még akkor is inkább menekülne ha malac van akkor se kell félni annyira csak nem kell közel menni a malacokhoz ha megérzi a szagod vagy meghallja, hogy közeledsz úgyis elmegy én vadászok kb 10 éve sajnos nekem mindig elmegy ha 1 kicsi zajt csapok :D amúgy ha pont a sűrűben van mondjuk a vackában akkor esélyes, hogy biztonságban érzi magát és azért nem megy el.
2018. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A vaddisznó akkor veszélyes, ha a malaca elvisítja magát.
2018. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az anya vaddiszno veszelyes, ha visit a malaca, ha nem.

Ritkan, de elofordulhat, hogy megoli az embert - nezz utana a neten.

2018. febr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Barátnőm mondta hogy őt már kergették meg, az volt a szerencséje hogy a kutyája megvédte. Meg máshol is olvastam- szintén kutyás írta- hogy már 5x is megtámadták. Malac egyszer sem volt. Vagy ez mind lehetett a kutya miatt?


Én teljesen egyedül voltam, és mondom az a fura hogy nem szaladt el, sőt még röffentett is. Máskor is szoktam hallani hogy menekülnek előlem, vagy volt amelyik talán csak nem vett észre (bár én is hangosan csörtettem be) de az se röfögött, hanem amikor újra megmertem mozduni akkor arrébb ment (kb 15 méterre lehetett)

2018. febr. 2. 08:24
 6/7 Bajer ***** válasza:
100%

Az is számít, hogy milyen távolságból vesz észre a disznó és, hogy egyedül van vagy többen vannak. Néhány éve haverral gyalogtúráztam a Bakonyban, egy körbe kerített erdőterületre mentünk. Vannak bejáratok a kerítésen, olyan falépcsők a vadászok és turisták számára. Egy tisztáson kb.30(!) db vaddisznó turkált, tőlünk 200 m-re. Malacok, kocák, kandisznók vegyesen. A haver is keresett egy könnyen megmászható fát és én is. Akkor elkezdtük bottal ütni a fát és hangosan üvöltöttünk, fütyültünk a disznók felé. Felkapták a fejüket, ránk néztek és fél percen belül elfutott mind az ellenkező irányba, be a sűrűbe. Tovább mentünk, átvágtunk a tisztáson, aznap nem láttunk több disznót.

Legutóbb pedig most karácsonykor láttam vaddisznót. Egy erdősávval határolt szántóföld széle kb. 300 méter hosszan fel volt túrva. A túrás végén, tőlem 10 méterre felriadt álmából egy disznó és azonnal elmenekült előlem. Én is csak akkor vettem észre őt, amikor felpattant. Ott nem lett volna időm mászható fát keresni, egy csákja volt nálam önvédelmi fegyverként. Szerintem akkor életveszélyes a vaddisznó ha túl halkan közelíti meg az ember, szinte belebotlik és a disznó ijedtében támad.

2018. febr. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hogyha látsz egyet akkor kiabálj hangosan én multkor találkoztam 1 el meg akkart támadni de szerencsére le tuttam löni 5m közel röl de ha mész erdőbe akor mindig legyen nálad kés !
2018. febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!