Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Meg lehet e valahol tudni,...

Meg lehet e valahol tudni, hogy hol és mikor vadásznak? , (hova és mikor tilos túrázni menni? )

Figyelt kérdés

Szoktam túrázgatni, kimegyek a városból, gyalogos ösvényeken , mezőgazdasági traktor-utakon biciklizni, fényképezni.


Minden évben olvasok több konfliktusról meg balesetről.


Annak utána néztem már hogy vannak "idények", hogy melyik vadra melyik hónapban lehet lőni. De ez nem elég konkrét infó.


A vadak is elég sokfelé előfordulnak, fotóztam már őzet az árvízvédelmi töltésen is, vadkacsa meg mindenhol van. Nyuszit és fácánt is láttam már túra közben.


De nem találtam konkrét infót, hogy melyik erdőbe / mezőre mikor tilos menni. Tudom hogy be kell jelenteni a vadászoknak a vadászatot meg mindenféle hivatalos jogi papírmunka van vele, de a túrázókhoz hogyan jut el az infó?


És ne gyertek azzal hogy maradjak a túrista útvonalon. Eleve honnan tudjam hogy hol van, meg errefelé Szeged mellett nem sok turistajelzés van, talán egy-kettőt láttam. Bringaút nem mindenfelé van, országút életveszélyes a városok közt, így kicsi utakon meg földutakon túrázok, néha gyalogösvényekre is lemegyek fotózni. Láthatósági mellényem meg lámpám van. És nem akarok trófea lenni.



2018. febr. 14. 06:03
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Hát szerintem nem lehet pontosan tudni... a vadászterületek térképe (megyénként) elérhető a kormányhivataloknál. Lehet kis utánajárás, de meg kell nézni, melyik vadásztársaság működési területe, ahova legtöbbet mész, ők szoktak tájékoztatást adni nagyobb hajtások időpontjáról stb. Olyankor nem szabad az adott erdőterületre menni.


Sajnos a mellény sem garancia, pont a napokban lőtte le egy részeg vadász a saját hajtóját....

2018. febr. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hiába maradsz a tursitaútvonalon, van, hogy oda sem engednek a vadászat miatt.

Csak akkor tudod meg, ha a területileg illetékes vadásztársaságot felhívod, h. terveznek-e társas vadászatot a térségre. Ja, és előző este hívd fel, mert volt, h. szerdán még nem terveztek, de péntekre kiderült, h. na akkor mégis.

Az egyéni vadászatról nem tudnak tudnak tájékoztatást adni.

2018. febr. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Zsebihal egy kicsit még várjunk ezzel a részegen lelőttével mert amit egyenlőre leírtak abból az egész nagyon furán jön le és nincs értelme.

2-es egyéni vadászatról is tud némi tájékoztatást adni a hivatásos, mert létezik beírókönyv ahova köteles a vadász beírni aznap mikor és hova megy vadászni, illetve a végén ha lövést adott le azzal kapcsolatban is.

Kérdező ha nem este akarsz menni felkeresed/felhívod az illetékes hivatásos vadászt és megérdeklődöd tőle hidd el segíteni fog ha normális hangnemben beszélsz vele.

2018. febr. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nem kell félned a balesettől, ha nem erdő közepén vagy rossz látási viszonyok között barangolsz. Én lassan egy éve járok a kutyával napi szinten sétálni földutakon és erdőkben. Eddig egyszer futottam össze egy vadásszal, semmi se történt, beszéltünk pár szót.
2018. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!