Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha egy helyre az erdő közepén...

Ha egy helyre az erdő közepén kiraknák egy csomó szénát azt az állatok (őz vaddisznó szarvas) megszokná etető ként?

Figyelt kérdés
És milyen élelmet vigyek ki a vadaknak?
2018. febr. 16. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg, de én úgy tudom, csak úgy önkényesen nem állhatsz neki etetni őket. A helyi erdésznek minimum szólni kéne róla.
2018. febr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval be kell jelenteni hogy hól csináltam etetőt?
2018. febr. 16. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

NEM állatsz neki etetni csak úgy, több okból. Először is: nem biztos hogy megfelelő élelmet adnál nekik. Másodszor: Ha elkezded etetni őket, de abbahagyod utána, - legyél vele tisztában hogy ez horribilis összegeket elvisz - többet ártasz mint használsz: mert egy idő után ott keresek majd a kaját, és mivel nem lesz éhen halhatnak. Harmadszor: Attól hogy azok az állatok vadon élnek, még van tulajdonosuk. Még szép hogy nem önfejűsködhetsz csak úgy más tulajdonával.


Amúgy meg: Legyél vele tisztában hogy a vadon élő állatok nem szorulnak az emberre. Ha mégis rászoknak a rendszeres etetésre, önállótlanná, könnyű célponttá válik az állomány. Tudok olyan esetről hogy "beetették" az állományt, majd az etetőhelyhez jártak lelövöldözni őket- a húst meg eladta a "jótét lélek" aki odaszoktatta őket.

2018. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem akkor inkább nem csinálom nem akarok én nekik roszat!
2018. febr. 16. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!