Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vízi életmódot folytató...

A vízi életmódot folytató állatoknak általában miért tömörebbek a csontjaik, mint a szárazföldieké?

Figyelt kérdés
Például a nílusi víziló (ami kb. 3,7 méter hosszú és 1,5 méter magas) elérheti a 3 tonnát is, ez egy átlagos afrikai elefánttehén tömegének felel meg (ami nagyjából 4 méter hosszú és 2,7 méter magas).

2018. febr. 20. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán a felhajtóerő miatt nincs akkora súlya, mozgatni még tudja, és élvezi egyéb előnyeit.
2018. febr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vízben nem kell akkora súlyt "cipelnie", de még elbírja magát a szárazföldön.


Egy elefánt pedig heti hét napban a saját súlyát hordozza

2018. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
hát igen
2018. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem pont fordítva, hogy a szárazföldieknek tömörebb a csontjuk?


A válasz egyszerű: A vízi élőlények csontozatának nem kell akkora tömeget elbírnia, mert a víz felhajtóereje miatt kisebb a tömegük. Nem tudom olvasol-e űrkutatással kapcsolatos cikkeket, de volt egy kutatás, ami megállapította, hogy az űrhajósok csontozata a súlytalanság állapotában elkezd ritkulni és ezért (is) van az, hogy nagyon sok ideig nem lehetnek kint az űrben.

2018. febr. 23. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Nem tudom. Onnan merítettem, hogy egy vízi életmódot folytató dinoszauruszfajnak tömörebbek voltak a csontjai, mint a szárazföldieké.

Bár lehet hogy a vízilónak pont csak a hihetetlenül vastag bőre miatt van akkora testtömege.

2018. febr. 25. 20:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!